Apie programavimą yra sukurta daugybė mitų ir neretai būtent jie atbaido pagalvojusius, kad galbūt norėtų siekti programuotojo karjeros. Tokie mitai kaip „turi tobulai mokėti matematiką“ ar „esu per senas išmokti programuoti“ ne vieną yra sustabdę nuo programuotojo darbo, kuris greičiausiai būtų tapęs sėkmingu persikvalifikavimu. Šiame įraše apžvelgsime ir paneigsime 7 dažniausiai pasitaikančius mitus apie programavimą.
1. Turi būti labai gabus, kad išmoktum programuoti
Tiesa yra tokia, kad kiekvienas, kuris yra pasiryžęs smarkiai dirbti, gali išmokti programuoti. Programavimo kalba, visų pirma yra ne kas kitas, o kalba, kuri leidžia tau susikalbėti su programomis. Programavimo kalbos atrodo painios tik iš pirmo žvilgsnio, tačiau dauguma šiuolaikinių programavimo kalbų yra sukurtos taip, kad jas perprasti ir išmokti būtų labai paprasta. Taigi, norint tapti geru programuotoju, reikia būti kūrybingam, atkakliam ir norėti mokėti spręsti problemas.
2. Programavimas yra nuobodus
Iš tiesų yra visiškai atvirkščiai. Technologijos yra visur, o kur yra technologijos, ten yra ir programavimas. Vyrauja klaidingas požiūris, kad programavimas yra tik svetainių kūrimas. Tačiau iš tiesų tai kūrimas kompiuterinių technologijų, kurios būtų naudojamos visur – nuo žaidimų iki kosminių laivų. Programavimas yra kūrybinis procesas, leidžiantis sukurti kažką naudingo. Išmokęs programuoti, iš esmės gali dirbti bet kurioje srityje. Argi tai skamba nuobodžiai?
3. Per vėlu išmokti programuoti
Drąsiai galime teigti – išmokti programuoti niekada nėra per vėlu. Programavimas yra ta sritis, kur darbuotojų trūksta, ir šis poreikis išliks visada. Todėl visiškai nesvarbu, kiek tau metų, svarbiausia yra tavo žinios ir gebėjimai. Į mūsų mokyklą kreipiasi žmonės iš įvairiausių sričių, neturėję visiškai jokios programavimo patirties, o baigę mokymus sėkmingai įsidarbina programuotojais ar testuotojais.
4. Tau turi sektis matematika
Tai vienas didžiausių mitų. Juk visų pirma, programavimas yra kodų, o ne matematinių formulių rašymas. Žinoma, tau prireiks elementarių algebros žinių, bet viso to išmokai mokykloje. Yra sričių, tokių kaip žaidimų kūrimas, kur gali prireikti trigonometrijos ar fizikos žinių, tačiau net ir čia tu gali pasinaudoti bibliotekomis ir išsiaiškinti, kokių įskiepių tau reikia, kad išspręstum šias problemas.
5. Kai įvaldai vieną kalbą, nebereikia mokytis
Tikrai ne. Programavimas yra nuolat tobulinama sritis. Išrandamos naujos kalbos, atnaujinamos senos. Jei nusprendei tapti programuotoju, mokytis ir atnaujinti savo žinias reikės nuolat, kitaip nebegalėsi dirbti su naujausiomis technologijomis. Bet patikėk, domėtis naujovėmis ir jas perprasti yra labai įdomu!
6. Kai kurios kalbos yra geresnės už kitas
Pabendravus su programuotojais gali pasirodyti, kad vienos kalbos yra geresnės, tačiau tai tik asmeninė nuomonė. Kiekviena kalba turi vis kitokį veikimo principą ir gali būti naudojama skirtingiems dalykams. Kai kurias kalbas lengviau išmokti, tačiau visada verta pasimokyti ir sudėtingesnių kalbų, nes praktika dirbant su jomis gali praversti visur.
7. Norint išmokti programuoti, reikia stoti į universitetą
Žinoma, galima mokytis programavimo universitete, tačiau visiškai nebūtina. Daugybė žmonių išmoko programuoti savarankiškai, online kursuose, programavimo mokyklose. Galimybės mokytis programuoti yra pačios įvairiausios ir tu gali lengvai pasirinkti sau tinkamiausią būdą.
Taigi, programavimas yra ne tik smagus ir palyginti lengvai išmokstamas, bet ir labai perspektyvus darbas. Be to, šiai specialybei nėra jokių apribojimų, mokytis gali visi. Galbūt tai bus ir tavo naujasis karjeros kelias?
Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.