Kai nusprendi kažką keisti, visada sunkiausia yra pradėti. Jei tu baigei programavimo kursus ar išmokai programuoti savarankiškai, greičiausiai dabar tavo tikslas yra susirasti darbą IT srityje. Tuomet šis įrašas yra skirtas tau. Pasinaudok juo kaip planu, kuris leis aiškiai susidėlioti veiksmų seką, siekiant įsidarbinti – tai ir bus tavo pradžia, nuo kurios daug lengviau atsispirti bei įgyti daugiau pasitikėjimo savimi.
Tapk matomas internete ir žinomas IT srityje
Žinoma, turėti „LinkedIn“ profilį tiesiog privaloma, bet verta prisijungti prie įvairių IT grupių ir kituose portaluose. Aktyviai dalyvauk diskusijose, megzk pažintis, nes niekada nežinai, kuri iš jų tave atves prie svajonių darbo. Netgi pasakyk visiems savo draugams ir artimiesiems, kad ieškai darbo IT srityje, tegu apie tai sužino kuo daugiau žmonių. Būtų idealu, jei pasigamintum savo vizitinę kortelę, kurioje būtų nuorodos į tavo profilius ir trumpai surašyta informacija apie tavo IT žinias. Kitaip tariant, išnaudok visas įmanomas priemones, kurios leistų tave lengviau atrasti ir pakviesti į darbo pokalbį.
Lankyk konferencijas ir kursus
Internetas, socialiniai tinklai, tikslinės grupės ir t. t. praverčia dar ir tuo, kad ten gali pamatyti informaciją apie įvairius IT renginius ir konferencijas, taip pat „online“ kursus, kurių pasitaiko ir nemokamų. Verta pasinaudoti viskuo. Tokie renginiai yra naudingi ne tik dėl žinių ir susipažinimo su naujovėmis, bet ir dėl pažinčių mezgimo. Juk čia susirenka žmonės, kurie yra vienaip ar kitaip susiję su IT sritimi, todėl būtent tokie susibūrimai yra palankiausia vieta susipažinti su tais, kurie gali tapti tavo darbdaviais.
Sukurk gerą CV, skirtą tik konkrečiai įmonei
Tavo gyvenimo aprašymas bus pirmas dalykas, iš ko darbdavys susidarys nuomonę apie tave. Nepatingėk savo CV pritaikyti kiekvienai įmonei konkrečiai. Visų pirma, paieškok internete informacijos apie kompaniją, pasigilink į tai, kaip ji dirba, kas jai svarbu, kokios tavo žinios ir savybės jiems būtų svarbios. Atsižvelgdamas į tai sudėliok akcentus savo gyvenimo aprašyme. Galbūt tam tikrą informaciją, netinkamą konkrečiai darbovietei, net bus verta ištrinti. Lygiai taip pat yra svarbu nepersistengti, kad pakvietus tave į darbo pokalbį nepaaiškėtų, jog ne visus dalykus išmanai taip gerai, kaip rašai savo CV.
Pasiruošk darbo pokalbiui
Kai gyvenimo aprašymai jau paruošti ir išsiųsti, kitas labai svarbus žingsnis yra pasiruošti darbo pokalbiui. Jei savo CV buvai nuoširdus ir galėsi išsamiau pakalbėti apie kiekvieną jo punktą, taip pat jei nuodugniai pasidomėjai kompanija, kurioje norėtum įsidarbinti, reiškia darbo pokalbiui iš esmės esi pasiruošęs. Juk žinojimas, ką gali pasakyti ir ko gali paklausti, teikia pasitikėjimo. Ir būtent klausti per darbo pokalbį yra ypač svarbu. Nes jei po to, kai tau darbdavys užduos daugybę klausimų, o tu neturėsi nei vieno klausimo jam, gali kilti abejonių, ar tu tikrai nori dirbti šioje kompanijoje, ar tau tiesiog reikia darbo. Paklausinėk visko – apie būsimus kolegas, naudojamus įrankius ir technologijas, kasdienes pareigas ir t. t. Juk kuo daugiau sužinosi apie kompaniją, tuo ir tau pačiam bus ramiau pradėti joje dirbti, jei tave atrinks.
Darbo paieška IT srityje, ypač, jei esi naujokas, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtinga ir varginanti, bet iš esmės reikia tik pradėti – susidėlioti veiksmų planą ir pildyti punktą po punkto. Ir kas kartą, įvykdęs vieną iš šių patarimų, pasijausi vis ramesnis ir vis labiau savimi pasitikintis bei, žinoma, greitai surasi savo svajonių darbą. Sėkmės!
Svarstai, apie karjeros keitimą? Turi klausimų? Registruokis į KARJEROS CENTRO konsultaciją ir mes atsakysime į visus Tau rūpimus klausimus!