Turbūt esi girdėjęs, kad Google yra viena labiausiai vertinamų darboviečių. Taip pat ir tokios garsios su IT vienaip ar kitaip susijusios kompanijos kaip Amazon, Microsoft ar Facebook. Darbas tokioje įmonėje atrodo kaip nereali svajonė? Nebūtinai! Šiame įraše pasidalinsime žingsniais, ką reikėtų padaryti, norint priartėti prie šios svajonės ar net ją įgyvendinti. Nes kodėl gi ne?

 

1. žingsnis: išmok programuoti

Mokėti programuoti yra planas minimum, norint gauti darbą svajonių IT įmonėje. Galimybių mokytis yra daug – nuo savarankiško mokymosi iki aukštosios mokyklos. Visgi daugelis pasirenka optimaliausią variantą – programavimo kursus, kurie per palyginti trumpą laiką leidžia išmokti ganėtinai daug. Jei nežinai, kokią kalbą pirma pasirinkti, gali pabandyti Python ar JavaScript, o vėliau jau gana nesunkiai išmoksi ir visas kitas, kurių prireiks.

2. žingsnis: įgyvendink kelis asmeninius projektus

Kai pramoksi programuoti, pradėk kurti savo porfolio. Pirmiems projektams pasirink tau įdomias ir aktualias temas. Tarkim, jei mėgsti fotografuoti, gali sukurti svetainę savo gražiausioms nuotraukoms, kurią gali patobulinti galimybe įsigyti nuotraukas, o gal net išbandyti, kaip veikia duomenų analitika, analizuojant, kurias nuotraukas perka geriausiai.

Kaip-isidarbinti-google-4

3. žingsnis: susikurk LinkedIn profilį

Norint gauti svajonių darbą, labai svarbu būti matomam internete. Gali pradėti nuo stipraus LinkedIn profilio, taip pat gali susikurti ir asmeninę svetainę, FB puslapį ir t. t. Jei nežinai, kaip susikurti gerą profilį, paskaityk šį įrašą.

 

4 žingsnis: paieškok, kur atlikti praktiką

Turėdamas portfolio bei tapęs matomu internete, gali pradėti ieškoti, kur galėtum atlikti praktiką. Žinoma, galima iškart bandyti siųsti CV. į svajonių darbovietę, tačiau tu jausiesi daug tvirčiau, jei pirma būsi pasipraktikavęs dirbti panašioje kompanijoje. Atliekant praktiką, gali geriau suprasi, kokios tavo stipriosios ir silpnosios vietos, ko dar reikėtų pasimokyti, kad eidamas į pokalbį dėl svajonių darbo, jaustumeisi itin tvirtai.

 Kaip isidarbinti google 1Kaip-isidarbinti-google-2

5 žingsnis: pasiruošk darbo pokalbiui

Jei visi aukščiau išvardinti žingsniai jau įvykdyti, metas pačiam svarbiausiam – pasiruošti darbo pokalbiui. Kuo geriau pasiruoši, tuo tvirčiau jausiesi ir tuo didesni bus šansai, kad pavyks iš pirmo karto. Jei nežinai, nuo ko pradėti, siūlome paskaityti šį įrašą.

 

Pasidalinome 5 pagrindiniais žingsniais, ką reikėtų nuveikti, norint gauti svajonių darbą Google ar panašioje kompanijoje. Žinoma, be viso to tu turi visada aktyviai domėtis IT sritimi ir naujovėmis, dalyvauti įvairiuose su tuo susijusiuose renginiuose, megzti naudingas pažintis ir t. t. Kuo labiausiai įsitraukti į IT pasaulį, kuo naujesnės bus tavo žinios, tuo daugiau šansų, kad tavo svajonė dirbti tokioje kompanijoje kaip Google išsipildys. Sėkmės!

 

Nori NEMOKAMOS konsultacijos apie kibernetinio saugumo mokymus? Registruokis ČIA.