Nesvarbu, ar programavimo pasaulyje tu esi naujokas, ar jau pažengęs, savo įgūdžius reikia tobulinti nuolat, jei nori tapti geriausiu ar išlikti tarp tokių. Tačiau kartais ima ir pritrūksta idėjų, ką dar būtų galima sukurti. Todėl šiame įraše norime pasidalinti 10 idėjų, kurias įgyvendinus praplėsi savo žinių bagažą, galėsi papildyti savo portfolio, o gal net pavyks sukurti sėkmingą projektą.

 

Protarpinio badavimo programėlė

Sveika gyvensena pastaruoju metu yra populiarus ir daugelio siekiamas dalykas, o programėlės, padedančios tai daryti, dažniausiai sulaukia sėkmės. Pabandyk sukurti tokią programėlę, kuri būtų tinkama programėlių parduotuvei. Programėlę turėtų sudaryti galimybė nustatyti badavimo pradžios ir pabaigos laikus, galimybė matyti, kaip sekėsi badauti iki šiol, trumpiausi ir ilgiausi badavimo laikotarpiai, taip pat galimybė pasirinkti norimą badavimo valandų intervalą bei pranešimai, informuojantys, kiek laiko liko iki numatyto badavimo pabaigos. Toks projektas tau leis pagerinti įvairius programėlių kūrimo įgūdžius, be to, jei veiks sklandžiai ir pavyks jį įkelti į parduotuvę, gali susilaukti sėkmės ar net užsidirbti.

10 programavimo projektu ideju tavo portfolio

Naujienų generatorius

Jei nori patobulinti savo duomenų analitikos ir programavimo įgūdžius, gali sukurti programėlę, kuri iš įvairių naujienų šaltinių surenka pačias naujausias. Tokia programėlė gali būti skirta tiek telefonui, tiek kompiuteriui, priklausomai nuo to, kokius įgūdžius nori patobulinti. Pasistenk, kad programėlė vienu metu rodytų bent 10 skirtingų naujienų, sukurk galimybę pasirinkti naujienas pagal datą arba šaltinį.

Sukurk internetinę parduotuvę

Žinoma, tai nebus tikra internetinė parduotuvė, nes toks projektas būtų labai didelis ir užimantis daug laiko, tačiau gali pasipraktikuoti tai daryti. Suprogramuok taip, kad tariamas klientas galėtų peržiūrėti produktus, įsidėti juos į krepšelį bei pamatyti viso krepšelio kainą. Taip pat įvykdęs užsakymą pirkėjas turėtų matyti informaciją apie jį bei sekti savo užsakymo būseną.

Sukurk tinklaraštį

Tinklaraščio kūrimas nuo nulio yra puiki proga pasimokyti dirbti su duomenų bazėmis bei patobulinti savo CRUD (angl. create, read, update, delete – sukurk, perskaityk, atnaujink, ištrink) įgūdžius. Stenkis labiau susitelkti į tinklaraščio funkcionalumą, o ne išvaizdą. Duomenų bazei kurti gali naudoti mySQL kalbą. Tavo tinklaraščio vartotojas prieš rašydamas turėtų galėti prisijungti, tuomet kurti, atnaujinti ir trinti įrašus, pridėti prie įrašų grotažymes.

10 programavimo projektu ideju tavo portfolio

Pageidavimų sąrašo programėlė

Daugelis internetinių parduotuvių turi tokią funkcija, taigi, pasinaudok pasirinktu pavyzdžiu ir sukurk savo. Vartotojai turi turėti galimybę sukurti pageidavimų sąrašą, pildyti jį ar trinti prekes. Taip pat sukurk galimybę pažymėti prekes kaip įsigytas. Be to, gali pasitreniruoti kurdamas prisijungimo sistemą – autentišką arba naudojant socialinius tinklus.

 

Sukurk skelbimų lentą

Toks projektas tau leis pasitreniruoti dirbti su duomenų baze, taip pat sujungiant duomenų bazę su programavimo aplinka bei pasitreniruoti programuojant apmokėjimo sistemas. Vartotojai turėtų galėti prisijungti ir kelti savo skelbimus, taip pat išsaugoti skelbimus kaip juodraščius ir juos redaguoti. Skelbimai gali turėti savo galiojimo laiką ir jam pasibaigus tapti neaktyvūs svetainėje.

10 programavimo projektu ideju tavo portfolio

Rezervacijų programėlė

Šis projektas tau leis pasipraktikuoti dirbant su dirbtiniu intelektu ir mašininiu mokymųsi. Pasirink tau įdomią sritį – viešbučiai, restoranai, mašinų nuoma ar pan. ir sukurk programėlę, kuri leidžia rezervuoti. Dirbtinis intelektas vartotojams teiks pasiūlymus pagal jų pasirinkimus arba pagal anksčiau atliktus veiksmus. Tokį projektą sukurti nėra labai sunku, tačiau jis yra pakankamai kompleksinis, kad būsimieji darbdaviai įvertintų jį.

Sukurk forumą debesyje

Toks projektas yra puikus būdas pasitreniruoti dirbti su vis labiau populiarėjančia debesų kompiuterija. Forumo vartotojai turėtų galėti prisijungti, kurti, redaguoti, trinti savo įrašus ar komentarus, taip pat komentuoti kitų įrašus. Be to, šis projektas leis pasipraktikuoti dirbant su duomenų bazėmis.

Sukurk pokalbių kambarį debesyje

Dar viena idėja pasitreniruoti dirbti su debesų kompiuterija yra sukurti pokalbių kambarį. Principas būtų panašus kaip forumo: vartotojai galėtų sukurti ir ištrinti pokalbių kambarius, padaryti juos privačius ir atvirus, rašyti asmeniškai kitiems vartotojams, pridėti vartotojus į privačius pokalbių kambarius. Taip pat jei nori dar sudėtingesnio projekto, gali sukurti mokamą prenumeratą, kuri leistų naudotis daugiau papildomų funkcijų.

Tikimės, kad šis idėjų sąrašas tau buvo naudingas ir jau žinai, kuo papildysi savo portfolio. Turėk omeny, kad kuo daugiau programuosi, tuo daugiau imsi atpažinti pasikartojančius dalykus, tuo lengviau tau bus bei geriau suprasi, kur dar reikia tobulėti. Linkime sėkmės atrandant naujus dalykus ir pildant savo portfolio!

Info apie visas mokymų programas gali rasti ČIA.