Pastaruoju metu „JavaScript“ naudojama vis dažniau. Interneto ir mobiliosios programėlės, debesų kompiuterijos paslaugos, daiktų internetas (IoT) – visai tai kuriama naudojant „JavaScript“, todėl ji tampa neišvengiama IT pasaulyje.

Kodėl taip nutiko? Visų pirma, „JavaScript“ tinka viskam ir veikia visur. Ir jei gali panaudoti vieną kalbą visiems savo projektams, tai kam gi blaškytis? Kitas svarbus dalykas – paprastas klaidų taisymas. Su „JavaScript“ kalba „strigsi“ mažiausiai ir problemas spręsti bus vienas malonumas.

„JavaScript“ kalba yra moderni ir paprasta – būtent tokia, kokios ir tikiesi XXI-ame skubėjimo ir technologijų amžiuje. Įdomus faktas, kad tokiomis savybėmis ji pasižymėjo ir 1995 m., kai buvo sukurta, tačiau tada dar niekas tinkamai neįvertino to naudos ir reikalingumo.

Tačiau šios kalbos amžius nereiškia, kad ji netobulėja, iš tiesų ji nuolat atnaujinama ir pritaikoma šiems laikams. Tarkim, kai 2008 m. buvo išleista V8 versija, „JavaScript“ tapo pati greičiausia dinaminė programavimo kalba! To naudą greitai pastebėjo tokios kompanijos kaip „PayPal“, nes dėl tokio greičio jie tapo pajėgūs aptarnauti dvigubai daugiau užklausų per sekundę.

„PayPal“ nėra vienintelė kompanija, įvertinusi „JavaScript“ pažangumą, naudą ir patogumą. Šios kalbos privalumais naudojasi ir tokios žinomos kompanijos kaip „Netflix“, „Uber“, „IBM“ ir net „Microsoft“.

Taigi, pamažu „JavaScript“ tampa pačia universaliausia programavimo kalba, kurią renkasi vis daugiau programuotojų ir kompanijų. Panašu, kad ateityje nepavyks jos išvengti, todėl verta pradėti mokytis jau dabar.

Artimiausiu metu turėsime JavaScript ir jQuery dirbtuvės, kviečiame norinčius susipažinti su šia kalba.