Užsimerkite ir pabandykite įsivaizduoti programuotoją. Dauguma tai išgirdę įsivaizduoja susikūprinusį vyruką su dideliais akiniais, sėdintį prie kompiuterio ekrano, besistengiantį susikaupti tolimiausiame kabineto kamputyje bei bandantį alkį numalšinti didele riebia spurga. Šalin šį mitą! Programuotojas dvidešimt pirmajame amžiuje atrodo visai kitaip.

Pamiršk vienatvę – dirbk kartu su komanda

Programuotojas  beveik niekada nedirba vienas. Kad ir kaip bebūtų keista, bet programavimas – tai komandinis darbas. Įvairiose įmonėse yra įprasta darant projektą pasiskirstyti įvairias veiklas, dirbti grupėse, nuolatos komunikuoti. Tad programuotojas, priešingai nei teigia mitai, turi būti komunikabilus bei mėgstantis dirbti grupėje žmogus.

Sportas ir programavimas – viskas suderinama

Nors programuotojai didžiąją dalį dienos praleidžia sėdėdami vienoje vietoje, tačiau darbo pertraukėles stengiasi išnaudoti užsiimdami aktyvia veikla. Jau nieko nebestebina stalo futbolo, mini golfo, žaidimų konsolių (,,Xbox“, ,,PlayStation“ ir t.t.), virtualių akinių erdvės. Dar didesnė dalis programuotojų po darbų renkasi laiką praleisti sporto klube, krepšinio aikštelėje, futbolo stadione ar parke. Tad drąsiai galima teigti, jog šiandien programuotojo darbas žmogui netrukdo išlikti fiziškai aktyviam.

Nebūk trumparegis – matyk plačiau

Dar vienas paplitęs mitas, jog programuotojo nedomina niekas daugiau tik kompiuteris. Taip tikrai nėra. Norėdamas įsilieti į šiuolaikinę darbo rinką, geras programavimo specialistas turi ne tik gebėti programuoti, bet ir domėtis naujovėmis, mokėti užsienio kalbas,  būti kūrybiškas ir lankstus. Technologijos keičiasi greitai, gyvenimo tempas spartėja, tad pasauliu nesidomintis programuotojas nėra reikalingas šiuolaikiniam darbdaviui. Juk dirbant įvairiose kompanijose būtina turėti supratimą apie ekonomiką, verslą ar politiką.

Tikėti mitais ar ne yra kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas. Bet mes patariame tau mąstyti plačiau ir nebijoti programuotojo profesijos. Jei seniai apie tai svajoji ar turi draugą, kuris norėtų tapti programuotoju, tai nesnausk. Tavo laikas pradėti programuotojo karjerą yra ČIA ir DABAR!