Finansuojami kursai dirbantiems

KAS YRA SQL IR KUR TAI GALIMA PANAUDOTI?

Šių dienų skaitmeniniame pasaulyje duomenų bazėse yra renkami, laikomi ir apdorojami milžiniški duomenų kiekiai. Šios duomenų bazės naudojamos daugeliui tikslų, pvz., interneto svetainių ar įmonės informacijai kaupti. Tačiau vien kaupti duomenis neužtenka – kad jie būtų lengvai prieinami ir randami, svarbu turėti būdą juos valdyti ir patogiai rasti reikiamą informaciją. Būtent čia bus reikalinga SQL kalba. SQL šifruojama kaip „Structured Query Language“ – struktūruota užklausų kalba, t. y. ji yra skirta „bendrauti“ su duomenų baze. Naudojant SQL galima sukurti ir valdyti duomenų bazėje esančią informaciją pagal savo poreikius. Žemiau išvardinsime, ką galima daryti naudojant SQL.

Surūšiuoti duomenis

Informacija duomenų bazėje yra saugoma lentelių pavidalu. SQL komandos leidžia sukurti lenteles ir schemas, kuriose bus laikomi duomenys. Vėliau ši funkcija leidžia modifikuoti, papildyti, trinti lentelėse esančius duomenis, pavadinti ir pervadinti lenteles. Ši SQL funkcija vadinama DDL („Data Definition Language“).

Valdyti duomenis

Kai duomenys jau yra surūšiuoti lentelėse, dažnai prireikia juos valdyti lentelių viduje. Su SQL funkcija, kuri vadinama DML („Data Manipulation Language“), gali pasirinkti, įterpti, ištrinti ar atnaujinti duomenis, esančius lentelėse.

Apsaugoti duomenis

Kadangi duomenų bazėse paprastai saugomas didelis kiekis informacijos, apsauga jai yra būtina. Naudojant SQL galima ne tik padidinti duomenų saugumą, bet ir apsaugoti juos nuo bereikalingo naudojimo bei neautorizuotų prisijungimų. Naudodamas SQL funkciją DLC („Data Control Language“), gali lengvai suteikti ir atšaukti leidimus prisijungti prie duomenų bazės ir modifikuoti duomenis.

Valdyti duomenų pakeitimus

Bet kokie su duomenų bazėmis vykdomi pakeitimai gali pakenkti visiems duomenims, todėl labai svarbu, kad jie būtų vykdomi ypač saugiai ir kokybiškai. Naudodamas TLC („Transaction Control Language“) komandas, visus pakeitimus gali vykdyti itin sklandžiai. Be to, ši funkcija išsaugo iki pakeitimų buvusią duomenų bazės būseną, todėl esant nesklandumams, gali lengvai atkurti prieš tai buvusią duomenų bazę.

Šios 4 funkcijos yra pagrindinės ir dažniausiai naudojamos, tačiau tai tikrai nėra visos SQL funkcijos. SQL yra viena populiariausių duomenų bazėms valdyti skirtų kalbų, nes ji yra itin funkcionali ir patogi naudoti. Taigi, SQL mokėjimas labai palengvina darbą su duomenų bazėmis.

Registracija
Kontaktai