Yra žmonių, kurie mokosi savarankiškai ir jiems viskas einasi puikiai, bet yra ir tokių, kurie net baigę informatikos magistrą nuolat „stringa“. O dauguma yra kažkur per vidurį ir neretai susiduria su panašiomis problemomis. Visgi gera žinia yra ta, kad kiekviena išspręsta problema suteikia daugiau kvalifikacijos, žinių ir patirties. Kitaip tariant – spręsdami problemas mes tobulėjame.

Taigi, su kokiais sunkumais dažniausiai susiduriama programuojant ir kaip juos lengviau išspręsti?

Visų pirma, neišmoksi programuoti vien tik skaitydamas vadovėlį ir instrukcijas. Bandyk kurti. Net jei iškart nepavyks – nieko tokio, nes tik realiai bandydamas programuoti tu mokaisi geriausiai ir greičiausiai.

Antra, visada turėk omeny, kad iš esmės nieko neišmoksi, jei laiko tam skirsi keliolika minučių kelis kartus per savaitę. Kad informacija liktų tavo galvoje, laiko jai skirti reikia kuo dažniau.

Neretai žmonėms atrodo, kad mokytis iš esmės yra nuobodu. Tas pats gali nutikti ir su programavimu, jei pristigsi motyvacijos. Taip gali nutikti, jei vis „kalsi“ tuos pačius dalykus. Neužsikirsk. Domėkis plačiau, daugiau, įvairiau.

Ir galiausiai – kad taptum profesionaliu programuotoju, neužteks išmokti parašyti kodą, tu turėsi suprogramuoti svetainę. Kad taptum mobiliųjų sistemų programuotoju, neužteks sukurti mobiliąją programėlę, tu turėsi išmokti kurti įvairius objektus „Java“ ar kita kalba. Todėl jei mokysiesi, bet neturėsi konkretaus rezultato, greitai imsi manyti, kad tai nuobodu ir sunku. Jei nori programuoti, neužteks skaityti ir veikti pagal instrukcijas. Tu turi pradėti kurti.

Ką daryti? Tiesiog pradėk ir vystyk savo paties programavimo projektą. Mobiliąją programėlę, interneto svetainę, bet ką, kas tau įdomu. O kai baigsi šį projektą, nedelsdamas imkis kito. Ir jie tikrai neprivalo būti tobuli, nes patikėk, kiekvienas kitas projektas bus geresnis už pirmą.

Nepamiršk, kad tavo tikslas yra ne tik išmokti programuoti, tavo tikslas – kurti produktus. Tokius, kuriais galiausiai tikrai didžiuosiesi.