Daugeliui vasara asocijuojasi su atostogomis ir poilsiu. Turbūt, kai galvoji apie mokslus ir karjeros keitimą, pirmiausia į galvą ateina ruduo. Nes taip buvo visada – ruduo yra mokslų pradžia. Ir taip, galbūt šis modelis puikiai veikia moksleiviams ir studentams, tačiau jei tu esi persikvalifikuoti planuojantis suaugęs, viskas yra kiek kitaip. Tokiam asmeniui būtent vasara yra pats tinkamiausias metas mokytis. Šiame įraše pasidalinsime įžvalgomis, kodėl taip yra.

 

Tavo galvoje atsiranda daugiau vietos

Ypač jei šiuo metu dirbi kitoje įmonėje ar įstaigoje, vasara bus tas metas, kai darbų akivaizdžiai sumažės, sulėtės tempas, sumažės įtampos ir atsakomybių. Automatiškai tavoje galvoje liks daugiau „laisvos vietos“, kurią puikiai galėtum užpildyti naujomis žiniomis. Be to, jei atostogas mėgsti pasiimti vasarą, dalį jų taip pat gali paskirti mokslams, nes mokymai gali būti ir nuotoliniai. Įsivaizduok, koks malonumas būtų mokytis besiilsint prie jūros ar kitoje mėgiamoje vietoje.

 

Mokymai Vasara 3

 

Vasarą turime daugiau energijos

Turbūt jokiu metų laiku nesame tokie energingi kaip vasarą. Kasdien gauname daug saulės šviesos, valgome šviežias daržoves, vaisius ir uogas – visa tai ypatingai kelia mūsų energijos lygį ir gerina smegenų veiklą. Mokslus galima derinti su maloniu poilsiu lauke, ilgais pasivaikščiojimais ar poilsiu ilgais šviesiais vakarais. Visa tai be jokių abejonių padeda geriau suprasti ir įsiminti naują informaciją.

 

Mokymai Vasara 3


Daug mažiau streso

Kai turime daug atsakomybių, kai įsisukam į rutiną, kur viskas apskaičiuota valandų tikslumu, taip pat, kai gauname mažiau dienos šviesos, mūsų organizmas patiria stresą. Stresas neretai pasireiškia ir didesniu nuovargiu, o nuovargis niekada nepadeda geriau mokytis. Paprastai šaltuoju periodu mūsų smegenys naują informaciją įsisavina sunkiau ir ji išlieka trumpiau.

 

Mokymai Vasara 3


Vasarą ir rudenį geriausia ieškoti naujo darbo

Jei mokslus baigsi ir persikvalifikuosi vasarą, tikėtina, kad praktikos ar naujo darbo ieškosi rudenį. Darbo paieška tiek vasarą, tiek rudenį turi savų privalumų. Vasarą paprastai būna mažesnė konkurencija, nes daugelis potencialių kandidatų atostogauja, tačiau ir darbo skelbimų būna mažiau. Pasibaigus vasarai, kai visi darbuotojai grįžta po atostogų, įmonės paprastai iš naujo sudaro komandas, užsibrėžia naujus tikslus ir tuomet ima ieškoti naujų komandos narių. Tikėtina, kad jei CV imsi siųsti vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje, sulauksi daugiau pakvietimų nei bet kuriuo kitu metų laiku.

 

Mokymai Vasara 4

 

Taigi, jei šiuo metu svarstai apie persikvalifikavimą ir karjeros keitimą, nieko nelauk – vasara yra puikus metas mokytis! Jei tavo tikslas yra karjera IT srityje, susipažink su Vilnius Coding School siūlomais mokymais, kurie visada vyksta ir vasarą.