Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kiekvienoje įmonėje būtent programuotojai yra sureikšminami ir aukštinami, jie gauna premijas už sukurtas naujas programas, jie būna tarsi projekto stuburas, tie kūrybingieji išradėjai ir kodo meistrai, tiesiog patys geriausi. Tai kodėl gi kažkas gali norėti tapti testuotoju, o ne programuotoju? Šiame įraše pabandysime atsakyti, kodėl testuotojai „valdo“ lygiai taip pat.

Visų pirma, nors testuotojų darbas nėra lydimas susižavėjimo šūksnių ir ovacijų, tačiau iš tiesų būtent testuotojams labiausiai rūpi produkto kokybė ir sklandus veikimas. Ir jei anksčiau testuotojai daug kur būdavo antraplaniai darbuotojai, dabar vis daugiau darbdavių supranta, koks vertingas jo komandai yra testuotojas. Programuotojai yra svarbūs, nes sukuria kompanijai reikalingą programinę įrangą, o testuotojai yra naudingi, nes būtent jie užtikrina jos sklandų veikimą. Kai kompanija neturi gero testuotojo, ji nemenkai rizikuoja dėl net nedidelės programuotojo klaidelės prarasti nemažai pelno ar net susigadinti reputaciją.

Paprastai manoma, kad programuotojo darbas yra kūrybingas, o testuotojo – gana monotoniškas ir nuobodus. Tai visiška netiesa! Įsivaizduok, kaip sunku yra apgalvoti šimtus situacijų, kuriose gali „pakibti“ programa? Testuotojas būtinai turi būti plataus mąstymo ir kūrybingas žmogus. Ir nors programuotojai dažnai testuoja savo kūrinius naudodami automatines testavimo programas, iš tiesų jokia programa nesugebės numatyti tiek įvairių situacijų, kuriose įmanomas „bug‘as“, kaip savo darbą išmanantis testuotojas.

Taigi, jei testuotojo darbas tave traukia labiau nei programuotojo, net nedvejok – tapk testuotoju! Ši specialybė tau garantuos darbą, geras pajamas ir karjerą, nes testuotojai gali tapti tiek komandos, tiek projektų vadovais, o gal netgi pradėti teikti privačias testavimo ir produkto kokybės užtikrinimo paslaugas.

Registracija į Testavimo mokymus ČIA.