Dirbtinis intelektas jau dabar yra naudojamas daugelyje mūsų kasdienio gyvenimo sričių, tačiau yra kelios sritys, kur artimiausiu metu tokios technologijos taps ypač aktualios. Šiame įraše norime supažindinti su šiomis sritimis. Jei nežinai, kaip veikia dirbtinis intelektas, siūlome perskaityti šį įrašą.

Medicina

Artimoje ateityje kiekvienas žmogus turės savo itin išsamią virtualią medicinos istoriją. Tokia virtuali duomenų bazė bus itin naudinga dėl dviejų priežasčių. Kad ir pas kokį gydytoją žmogus nueitų, informacija apie pacientą bus lengvai pasiekiama, taip gydytojui bus lengviau sužinoti jo sveikatos istoriją, lengviau parinkti tinkamą gydymą ir pan. Taip pat tokia sistema padės vedant statistiką ir atrandant vis efektyvesnius gydymo būdus. Panašios sistemos pamažu įvedamos daugelyje šalių, o ilgainiui jos taps vis labiau centralizuotos ir vis paprasčiau bus galima naudotis jomis.

Autonominis transportas

Save valdantys automobiliai šiais laikais nebeatrodo kažkas iš fantastikos srities. Tokie automobiliai jau egzistuoja ir tik laiko klausimas, kada jie išpopuliarės. Yra padaryti įvairūs tyrimai, kurie aiškiai rodo, kad žmonės miestuose pirmenybę teiktų savavaldžiams automobiliams, todėl automobilių gamintojai jau galvoja, kaip per artimiausią dešimtmetį patenkinti šį poreikį.

Statybos pramonė

Statybos pramonėje vis dar išlikę labai daug rankų darbo, tačiau pamažu pokyčiai ateina ir į šią sritį. Labiausiai dirbtinis intelektas praverstų atliekant darbus, kurie gali būti kenksmingi ar pavojingi. Tačiau srityse, kurios labiau susijusios su pastatų planavimu, išmaniosios technologijos jau naudojamos gana plačiai, pvz., 3D pastatų planavimas ar detalios nuotraukos naudojant dronus.

Atliekų tvarkymas

Atliekų perteklius yra didelė problema visame pasaulyje. Pradedant perpildytais konteineriais kiemuose, baigiant šiukšlių salomis vandenynuose. Akivaizdu, kad savaime ši problema neišsispręs, o tik didės, todėl neišvengiamai šioje srityje reikės pasitelkti dirbtinį intelektą ir kitas išmaniąsias technologijas. Kad ir pradedant nuo paprasčiausių sprendimų – šiukšlių konteinerių, kurie prisipildę į centrinę stotį nusiųstų signalą, pranešantį, kad laikas konteinerį ištuštinti ir taip išvengti gatvėse besimėtančių šiukšlių.

Aptarėme kelias esmines sritis, kur dirbtinio intelekto naudojimas ateityje bus neišvengiamas. Žinoma, tokių sričių yra daug daugiau, o šią technologiją išmanančių specialistų reikės vis labiau ir labiau. Jei tave žavi dirbtinis intelektas ir jo galimybės, pradėti mokytis ar gilinti savo žinias verta jau dabar!