Pasaulyje, kur kasdien sugeneruojama tūkstančiai megabaitų duomenų per dieną, darbas su duomenimis yra ir dar ilgai bus vienas perspektyviausių, tačiau ar dirbtinis intelektas greitu metu nepakeis tokių specialistų? Ar rinka dar neperpildyta duomenų analitikais? Į šį ir kitus klausimus atsako mūsų duomenų analitikų komandų vadovai V. Bikneris ir G. Paškauskaitė.

 

Ar rinka dar neperpildyta duomenų analitikais?
Vilius: duomenų analitikų kiekis ryškiai padidėjo per paskutinius kelerius metus, tačiau tai parodo, jog paklausa taip pat didžiulė, o darbas – įtraukiantis.
Remiantis JAV statistikos departamento duomenimis, ateinančius 8 metus DA rinka augs 25%, kas yra gerokai virš vidurkio. Todėl atsakant į klausimą – ne, nes paklausa didėjanti, o industrijų kiekis kurioms reikalingi duomenų analitikai – platus.

Mokykloje matematika sekėsi prastai, ar reikalingos šios žinios mokantis duomenų analitikos?
Gintarė: matematikos žinios mokantis duomenų analitikos yra privalumas, tačiau naudojant šiuolaikines DA technologijas ir programas, visi skaičiavimų algoritmai yra suteikiami ir prieinami, reikia tik praktinių žinių kaip juos pritaikyti ir redaguoti pagal poreikį. Būtent šių įgūdžių VCS studentus mokiname mokymų metu.

Ar DI (AI) greitu metu nepakeis tokių specialistų?
Vilius: tikrai ne, AI gali būti puikus pagalbininkas dirbant su bazinėmis užduotimis kaip kodo rašymas ir optimizavimas, tačiau jis negali išvesti kokybiškų išvadų, bei atsakymų – kurie reikalingi verslo sprendimams priimti.
Minėtus aspektus puikiai valdo duomenų analitikai su giliomis „domain“ žiniomis, loginiu mąstymu, bei „problem solving“ mentalitetu (visko ko trūksta AI).

Ar įmanoma įsidarbinti po šių kursų, kai dabar nieko bendro neturiu su šia sritimi?
Gintarė: po kursų turint pilnas DA bazines žinias galima drąsiai darbintis ir gilinti savo žinias DA srityje jau darbo metu.

Kiek mokymų metu turime praktinės dalies?
Vilius: 80 – 20%, didelė praktikos dalis užtikrina, kad į rinką išėję specialistai būtų susipažinę su kuo daugiau realių scenarijų.

‌Ar pabaigus mokymus galėsiu dirbti su savo įmonės realiais duomenimis?
Gintarė: pabaigus mokymus ir įsidarbinus įmonėje, tikrai galėsite dirbti su įmonės valdomomis duomenų bazėmis pagal jūsų DA darbo specifiką.

Koks būna baigiamasis mokymų darbas?
Vilius: kiekviena atitinkama duomenų analitikos mokymų dalis turi savo baigiamąjį projektą.
SQL – praktinis projektas skirtas įvertinti studentų galimybės, analizuoti realius duomenis duomenų bazėse ir teikti išvadas.
Power BI – profesionalios ataskaitos kūrimas iš jų pasirinktų duomenų, kuri parodo vizualizacijos, duomenų struktūrų ir logikos žinias.
Python – galutinis projektas taip pat kuriamas ant pasirinktų duomenų, studentai turi pateikti gilias išvadas naudojant matematinius, statistikos metodus bei apjungti viską vizualizacijose.

Kokiems žmonėms šie kursai yra tinkamiausi?
Gintarė: šie kursai yra tinkami visiems tiems ką žavi duomenų mokslas, duomenų analizė valdymas ir atvaizdavimas. O nuolat gilinant žinias galima sutikti puikių karjeros galimybių, tiek Lietuvoje tiek užsienyje.

Jei susidomėjai šia IT sritimi ir norėtum persikvalifikuoti ar tiesiog geriau išmanyti darbą su duomenimis, kviečiame registruotis į duomenų analitikos mokymus: www.vilniuscoding.lt/mokymai/