Iškeitęs darbą sandėlyje į programavimą Artūras Gerasimov .  šiuo metu įmonėje „Codity“ dirba „full-stack“ kūrėju. Nepasitikite savo jėgomis ar abejojate nauja pradžia IT srityje? Artūras drąsina: „kad ir kiek nesuprantama ar sunku būtų, mokykitės ir nesustokit!“

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano profesinis kelias buvo įvairiapusis. Dirbau vadybininku parduotuvėje, kurioje praleidau beveik šešerius metus. Vėliau įsidarbinau finansinių paslaugų bendrovėje, o galiausiai, prieš pradedant programuotojo karjerą, dirbau sandėlininku farmacijos įmonėje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

IT sfera domėjausi visada ir jau gana ilgai norėjau prisiliesti prie programavimo pats, bet nežinojau nuo ko pradėti. Įsidiegęs skirtingas kodų skaitymo programas, skirdavau savo laiką vaizdo įrašų, susijusių su programų turiniu, peržiūrai, visgi – nuspręsti, kas labiausiai tinka man, buvo sunku. Kurį laiką mokiausi nuotoliniu būdu, bet ilgainiui internetinėse svetainėse siūlomos informacijos pritrūko. Socialiniuose tinkluose pastebėjęs „Vilnius Coding School“, supratau, kad tobulėti ir įgyti daugiau žinių noriu būtent čia.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokytis sekėsi tikrai puikiai, mėgavausi viskuo, ką dariau. Asmeniškai, tai pavadinčiau ne mokymais, o veikiau gerai praleistu laiku – visada su didžiausiu noru eidavau į pamokas. Įgijau naujų darbo su PHP ir WordPress įgūdžių, tikrai nemažai pagilinau savo žinių bagažą HTML, CSS ir Javascript.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Teko išties pasistengti, kol radau norimą poziciją. Manau, jog prie sėkmingo rezultato didele dalimi prisidėjo „Vilnius Coding School“ Karjeros Centro CV ir LinkedIn profilio korektūros gairės, patarimai, kokiose platformose ieškoti darbo jaunam programuotojui yra palankiausia. Susikūriau, net internetinį puslapį, tikėdamasis, kad tai paspartins darbo paieškas. Turėjau ne vieną darbo pokalbį, vis dėlto reikėjo įdėti nemažai pastangų, kol radau savo dabartinę darbovietę.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje „Codity“ dirbu „full-stack“ kūrėju su PHP kalba. Darbas itin dinamiškas – kasdien susiduriu su naujais iššūkiais. Iš pradžių gilinesis į PHP kalbą, vėliau mokiausi PHP framework symfony, itin reikalingo naujame projekte, kuriuo užsiimu.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Sėkmės paslaptis paprasta – kad ir kiek nesuprantama ar sunku būtų, mokykitės ir nesustokit! Prieš dvejus metus aš nė nežinojau kas yra HTML, o šiandien džiaugiuosi programuotojo pozicija. Buvo akimirkų, kai suabejodavau savo žiniomis ir tuo, ką darau, bet nepritrūkau valios ir toliau tęsiau mokymąsi: pradedant nuo online kursų iki „Vilnius Coding School“, kur į visus kylančius klausimus buvo atsakyta ir paaiškinta gyvai. Svarbiausia skirti kiek įmanoma daugiau laiko ir nepasiduoti sunkumų akivaizdoje.

Artūro LinkedIn profilis ČIA.