Jolita Jazukevičiūtė – iki karjeros pokyčių dirbo finansų srityje su užsienio klientais. Pritrūkus įkvėpimo, po didelio darbo su savimi, Jolita nusprendė išbandyti programavimą ir baigė C# mokymus. Šiuo metu ji jau 1,5 metų dirba įmonėje „ALNA SOFTWARE” .NET programuotoja/Scrum Master‘e.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki C# mokymų dirbau finansų srityje, daugiau su užsienio klientais.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Atsitiko taip, kad teko turėti vienus sunkiausių pora metų gyvenime. Kiekvieną dieną išgyventi skausmingą dejavu, kovoti už ją be jėgų ir vilties, o kitą rytą vėl viską pradėti iš naujo…ir taip apie 912 nenutrūkstamų dienų. Tačiau po n straipsnių, knygų ir pokalbių su įkvepiančiais žmonėmis, supratau, kad labai DAUG nuo mūsų pačių priklauso. Taip užvirė pokyčių virtinė, kuri apėmė ir profesinio kelio keitimą. Nors finansų srityje man sekėsi ir buvo patogu dirbti, vis dėlto, šioje srityje man trūko erdvės improvizacijai. Sesers vyras pasiūlė programavimą ir, pagalvojau, kodėl gi ne? Naujos žinios nepakenks. Pradžioje į tai žiūrėjau kaip į žaidimą, tačiau mokslai Vilnius Coding School „užkabino“ ir žingsnis po žingsnio taip atsidūriau IT pasaulyje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

C# programavimo kalbos mokymuose sekėsi gerai. Iš abiejų mokytojų gavau aukščiausius įvertinimus. Tačiau turiu pripažinti, kad persiorientuoti nuo visiško 0 į objektiškai orientuotą programavimo kalbą yra iššūkis. Mokėmės C# pagrindus (classes, arrays, collections, error handling, etc.) + papildomos temos (Unit tests, Events, Multithreding, SQL, LINQ, etc). Daug teorijos ir praktikos.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Po kursų buvo 1-2 mėn. pertrauka, nes reikėjo, šiek tiek, laiko, kad žinios nugultų, pasipraktikuoti, pasiruošti darbo pokalbiams. Po to darbo paieškos, kurios užtruko apie 2 mėn.. Vilniaus Coding School rekomendacijos ir patarimai labai padėjo. Vaikščiojau į visus darbo pokalbius, į kuriuos kvietė, kad įgaučiau daugiau patirties. Sunkiausia buvo, kad atrankos užtrukdavo ilgai, o per darbo pokalbius užduodavo daug teorijos klausimų, tad reikėdavo nepasimesti, jei kažko nežinai. Per vieną pokalbį gavau užduotį: nupiešti event‘us ant lapo. Žinoma, pasimečiau. Tai buvo pats blogiausias darbo pokalbis, kokį esu turėjusi. Tačiau vėliau man tai padėjo, nes per sekančius darbo pokalbius nekartojau šios klaidos ir gavau net pora darbo pasiūlymų! Life is full of second chances 😊.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu .Net developer/Scrum Master įmonėje „Alna Software“, UAB. Dirbu čia daugiau nei 1,5 m ir įgavau tikrai nemažai IT (in general), programavimo ir Agile žinių. Daugiausia pažįstu ASP .NET Web forms, XML bei Oracle, tačiau tenka prisiliesti ir prie .NET Core, SQL Server, Git, Azure DevOps ir kt.. Dažnai išmokstu vis kažką naujo. Įmonė organizuoja vidinius mokymus, tad tobulėti yra tikrai galimybių.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Suteikite sau šansą nustebinti patys save, nes nėra kvailesnių ar protingesnių, o darbas ir teisingas požiūris gali nuvesti toliau nei patys galvojote (gerąja prasme) 😊

Jolitos Linkedin profilis ČIA.