Šių populiarių kalbų pavadinimai skamba tikrai panašiai, tačiau iš tiesų tarp jų nėra labai daug panašumų. Šios kalbos iš esmės yra skirtingos ir naudojamos gana skirtingiems tikslams.

 

Java dažniausiai naudojama kaip įvairių dalykų programavimo kalba, o JavaScript labiau naudojama svetainėms ar programėlėms suteikti įvairių funkcijų. Kai 1991 metais buvo sukurta Java kalba, iš pradžių ji buvo skirta programuoti elektroninius prietaisus. Tuo tarpu JavaScript buvo sukurta kaip JAVA priedas, skirtas kurti vartotojo patirčiai.

Java Knygu Lentyna

Taigi, kokie pagrindiniai šių kalbų skirtumai? 

Java yra laikoma kompiliuojama programavimo kalba, o JavaScript – interpretuojama. Pagrindinis skirtumas – kaip tai yra vykdoma. Java yra kompiliuojama į baitkodą ir veikia virtualioje mašinoje, o JavaScript gali būti interpretuojama tiesiogiai naršyklėje.

 

Statiškas vs. dinamiškas tipų tikrinimas

Java naudoja statišką duomenų tipų tikrinimą, kai kintamieji yra tikrinami kompiliavimo metu. Programuotojas turi pasirinkti kintamojo, kurį nori sukurti, tipą. O JavaScript naudoja dinamišką tipo tikrinimą, kur tipo saugumas yra tikrinamas vykdymo metu. Programuotojui nereikia nurodyti tipo, kurį nori sukurti. Statiško duomenų tikrinimo privalumas yra tas, kad klaidos gali būti aptiktos anksti, o dinamiškas tipas leidžia dirbti produktyviau.

Kodas-Akiniai

Lygiagretumas

Vienas iš skirtumų tarp Java ir JavaScript yra gebėjimas tvarkyti daugelio komandų sekų vykdymą vienu metu. Java gali naudoti daug gijų savo veiksmams atlikti paraleliai. JavaScript lygiagretumą vykdo vienoje pagrindinėje gijoje per eiliškumo sistemą.

 

Tikimės, kad šis įrašas tau padėjo geriau suprasti skirtumus tarp Java ir JavaScript. Jei susidomėjai šiomis programavimo kalbomis, tikėtina, jog Tau prireiks specialistų pagalbos mokantis, tad pasirink Tave dominančia programą žemiau.

Sužinok daugiau apie Java mokymus pradedantiesiems ČIA.

Sužinok daugiau apie JavaScript mokymus pradedantiesiems ČIA.