Apie dirbančius ar besipraktikuojančius programuotojus, buvusius mūsų studentus rašome nuolat, tačiau šį kartą norime papasakoti apie du, 6 savaičių pradedančiųjų programuotojų mokymų studentus, įkūrusius savo pačių IT įmonę „Idėjų sprendimas“ (www.idejusprendimas.eu) . Susipažinkite – LAIMONAS MATUKAS ir PAVEL VOITKUN.

Laimonas ir Pavel iki „Vilnius Coding School” 6 savaičių pradedančiųjų programavimo mokymų nebuvo pažįstami, tačiau netrukus „susidirbo” ir pradėjo įgyvendinti bendrą projektą, ties kuriuo šiuo metu intensyviai dirba.

„Pirmą kartą į mokymus atėjome dar vasario mėnesį. Labai greitai pajutome, kad be programavimo negalime gyventi. Kartu atlikus baigiamąjį darbą, supratome, kad turime bendrą tikslą. O jau turėdami projekto idėją, žinių įtvirtinimui pasinaudojome galimybe nemokamai pakartoti kursą. Ir jau tuomet žinojome, kad abu atsisakysime savo dabartinių darbų vardan idėjos dirbti programuotojais ir tą daryti savarankiškai įkūrus įmonę. Dabar, jau praėjus šiek tiek laiko po mokymų, 100 proc. energijos skiriame tik projekto įgyvendinimui. Kol kas labai atvirauti apie patį produktą, nesame linkę, tačiau tai bus įdomu ir reikalinga. Iš tiesų, esame labai dėkingi savo žmonoms, – tokio palaikymo iš šeimos galima tik pavydėti, nes neretai dirbame po 12-14 val per parą. Nesvarbu, kad patirties turime dar nedaug, tačiau kai kuri kažką naujo, susiduri su tokiais iššūkiais, kurių kiti dar neturėjo. Tenka susidurti su sunkumais, kuriuos išspręsti užtrunka ne vieną dieną. Tačiau svarbiausia, kad dėl to rankos nenusvyra. Visa tai yra tobulėjimo procesas. Ir kai supranti, jog tai tave „veža”– vadinasi programavimas tikrai tau “, – pasakoja Laimonas ir Pavel.

Kadangi, vienas lauke ne karys, šiuo metu ieškome kas papildytų mūsų komandą. Kiekvienas žmogus yra unikalus, su naujomis idėjomis. Ar tai būtų jaunas, ką tik po mokyklos, žmogus matantis pasaulį iš jaunosios kartos pusės ar jau su patirtimi, atėjęs iš kokios nors sferos, ir galintis savo patirtį pritaikyti programavime.

Patys mokymai, pasak Laimono ir Pavel, padėjo programavimo pagrindus, o kartojant kursą, jie įsitvirtino. Mokantis savarankiškai, labai svarbu mokėti ieškoti reikiamos informacijos. Mokymai parodė kelią, kuris mums tiko ir kuriuo mes vis greičiau judame į priekį.

Norintiems pradėti karjerą IT srityje, padedame rasti praktikos vietą įmonėje, tačiau labai sveikiname ir palaikome drąsias iniciatyvas siekiantiems savo tikslų bei patiems kuriantiems verslą. Tikimės, kad tokių pavyzdžių sulauksime vis daugiau! 🙂