PYTHON yra objektiškai orientuota programavimo kalba, kuri gali būti pritaikoma praktiškai bet kam.

Python puikiai tinka tinklapių kūrimui, back-end programavimui, duomenų analizei, dirbtiniam intelektui ir mokslinei kompiuterijai. Daugelis programuotojų šią kalbą taip pat pritaiko žaidimams, įrankiams, kompiuterinėms programėlėms.

 Python privalumai:

DRAUGIŠKA PRADEDANTIESIEMS

Python kalba sukurta taip, kad ją būtų paprasta suprasti ir smagu mokytis. Juk būtent įdomumas ir realus matymas, kad gali kažką sukurti, yra didžiausias motyvatorius mokytis toliau. Su šia kalba įmanoma gana greitai perprasti programavimo subtilybes ir pradėti savarankiškai kurti įvairius prototipus bei įrankius. Jeigu JAVA pripažįstama pačia populiariausia kalba, tai PYTHON užima pirmą vietą tarp kalbų, kurias rekomenduojama mokytis pirmiausia.

LENGVAI SUPRANTAMA

Python yra aukšto lygio programavimo kalba. Tai reiškia, kad kodas lengvai skaitomas ir suprantamas pradedančiajam. Kodėl? Kodą daugiausia sudaro angliški žodžiai, kuriuos puikiai supranta kompiuteris – nereikia atsiminti ir perprasti ženklų sintaksės, kaip, kad C kalboje. Tai leidžia besimokančiajam programuoti sutelkti dėmesį į programos veikimo sistemą, o nesigilinti į rašybos detales.

LANKSTI

Ši kalba yra iš tiesų labai lanksti – nėra griežtų taisyklių, apibrėžiančių, kaip turi būti užrašytas vienas ar kitas metodas. Tai reiškia, kad ir būdų, padedančių išspręsti užduotį, yra ne vienas. Be to, Python yra atlaidesnė klaidų atžvilgiu. Kuriama programa sėkmingai veiks ir sustos tik probleminėje vietoje.

Na, ir galiausiai, faktai apie PYTHON:

  • 5 pagal dydį „StackOverflow” (didžiausio pagalbos programuotojams tinklapio) bendruomenė;
  • 3 pagal dydį „MeetUp” (programuotojų susitikimų ir mentorystės) bendruomenė.
  • Tarptautinėje rinkoje, Python kalbos mokėjimas – antras pagal svarbą reikalavimas darbo skelbimuose su aukščiausiu vidutiniu atlyginimu.
  • Pagal TIOBE indeksą, pagal populiarumą PYTHON užima 4 vietą iš 100.

Populiariausi tinklapiai, kurti PYTHON pagrindu:

populiariausi tinklapiai kurti python pagrindu

Norėtum mokytis PYTHON? Renkame pradedančiųjų grupę: ČIA