5 PRIEŽASTYS RINKTIS KARJERĄ IT SRITYJE

Priežasčių, kodėl verta rinktis karjerą IT srityje, yra be galo daug. Turbūt net tie, kas neplanuoja IT karjeros, vis tiek yra girdėję, kad tokių specialistų poreikis auga kiekvieną dieną, visgi specialistų skaičius nedidėja kartu su šiuo poreikiu. Tačiau be šios priežasties yra ir kitų, ne ką mažiau svaresnių priežasčių, kodėl verta pasirinkti karjerą IT srityje. Jas ir apžvelgsime šiame įraše.

Lankstus darbo ir laisvalaikio derinimas

Darbas IT srityje yra turbūt vienas lanksčiausių dėl kelių priežasčių. Visų pirma, darbas dažnai vyksta projektais, tai reiškia, kad tavęs nereikia „čia ir dabar“, darbus gali planuotis į priekį, dėliotis savo grafiką, nes svarbiausia, kad rezultatas būtų matomas sutartu metu. Kitas didelis darbo IT privalumas yra galimybė dirbti iš kur tik nori, nes vienintelis tavo darbo įrankis yra kompiuteris su internetu. Todėl, jei dirbi laisvai samdomu programuotoju arba tavo darbovietė nereikalauja visą laiką būti biure, gali dirbti kad ir svečiuodamasis užsienyje.

Galimybė skleistis kūrybiškumui

Nesusipažinusiems su IT srities darbu iš arčiau gali atrodyti, kad tai sausas ir gana nuobodus darbas, bet tai nėra tiesa. Programuotojo darbas gali būti kūrybiškas tiek iš meninės pusės (ne tik kuriant svetaines ar programėles, bet ir kompiuterinius žaidimus), tiek iš problemų sprendimo pusės, kai kartais vienintelis iškilusios problemos sprendimo būdas gali būti pažiūrėjimas į ją kūrybiškai. Taip pat, jei dirbtum projektus generuojančioje kūrybinėje komandoje, savaime suprantama, būtum įtrauktas į visą kūrybinį procesą.

Daugėja sričių, kur reikia IT specialistų

Šiais laikais į virtualią erdvę persikelia praktiškai viskas. Įvairios institucijos, tokios kaip mokyklos, ligoninės, policijos nuovados ir t. t., kelia savo duomenis į virtualią erdvę ir apmoko savo darbuotojus naudotis naujomis sistemomis. Kartu tai reiškia, kad jei tokios įstaigos ieško naujo darbuotojo, geras IT išmanymas jiems yra didelis privalumas. Ypač smarkiai pastaruoju metu auga duomenų analitikų poreikis, nes augant žmonių populiacijai, atsiranda vis daugiau sričių, kur duomenų apdorojimas ir statistika labai praverčia norint užtikrinti visų patogią kasdienybę.

Pelningo darbo galimybės

Vien tik pramokus programuoti, tau tikrai neteks dirbti už minimumą. Taip, galbūt iš pradžių ir neuždirbsi tūkstančių, bet su kiekviena diena tavo patirtis didės, su kiekvienais baigtais kursais tavo žinių bagažas augs, o kartu augs ir tavo, kaip darbuotojo vertė. IT sritis yra viena iš tų retų sričių, kur dirbdamas samdomu darbuotoju gana greitai gali „pasikelti“ atlyginimą.

Saugi darbo vieta

Jei ieškai srities, kurioje visada gali būti ramus, kad turėsi darbą, IT yra tai, ko reikia tau. Darbo šioje srityje netrūks dar daugybę metų, o galbūt niekada. Šiais laikais daugybė darbo vietų, kur reikėjo žmogiškųjų išteklių, yra kompiuterizuojamos, tačiau toms sistemoms suvaldyti taip pat reikės žmonių, t. y. IT specialistų. Kitaip tariant, jei sparčiai modernėjant visuomenei mažės kai kurių darbo vietų skaičius, IT darbo vietų skaičius proporcingai augs.

Taigi, IT yra ta sritis, kur šiuo metu darbo atsirastų net visiškai pradedančiajam, tačiau kartu ši sritis siūlo ir dideles galimybes sparčiai tobulėti, kilti karjeros laiptais ir gauti vis didesnį atlyginimą. Jei jauti, kad būtent to ir ieškojai, nebedvejok ir pradėk mokytis programavimo, testavimo ar duomenų analitikos.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai