Turi draugų ar giminių, kurie yra užkietėję programuotojai ar tiesiog dirbantys IT srityje, t. y., „apsikabinę kompiuterį“, ir niekaip nesugalvoji, ką tokiam žmogui padovanoti? Nebesuk galvos! Šiame įraše pasidalinsime ilgu sąrašu puikių idėjų, kurios tikrai nudžiugins. Kad būtų lengviau susigaudyti, dovanas suskirstysime pagal jų paskirtį.

Dovanos produktyvumui

1. Laikmatis. Laikmatis yra tikriausiai vienas labiausiai neįvertintų dalykų, praverčiančių tiek dirbant prie kompiuterio (juk būtina daryti pertraukas!), tiek mokantis, darant mankštą ar gaminant maistą. Taip, visi turime laikmačius išmaniuosiuose telefonuose, tačiau dažniausiai tiesiog tingim ar pamirštame juos įjungti. Laikmatis padės taupyti laiką ir padidinti produktyvumą naudojant „Pomodoro“ metodą. Būtent todėl smagus, nuotaikingo dizaino ir lengvai valdomas laikmatis gali būti puiki ir originali dovana!

2. „Spotify“ prenumerata. Nemažai programuotojų dirba daug produktyviau, kai fone groja jų mėgstama muzika. Padovanok galimybę klausytis norimos muzikos be jokių reklamų.

3. Darbo kalendorius / planuotė. Dabar jų gali rasti visokiausių formatų ir stilių, todėl tokia dovana bus ne tik praktiška, bet ir labai individuali, atitinkanti žmogaus, kuriam dovanosi, stilių ir įvaizdį.

Komfortiškam darbui

4. Ergonomiška pelė, klaviatūra ar riešo pagalvėlė. Visą dieną dirbant prie kompiuterio tikrai gali įsiskaudėti rankas, o ypač riešus. Ergonomiški produktai ne tik padės išvengti tokių problemų, bet ir palengvins darbą kompiuteriu jau turint problemų.

5. Akiniai darbui su kompiuteriu. Mūsų akys tikrai nėra skirtos visą dieną žiūrėti į mirgantį kompiuterio ekraną. Specialūs akiniai užblokuoja mėlyną šviesą, todėl akys mažiau pavargsta ir neišsausėja.

6. Nugaros atrama. Jei jau dirbti sėdint prie stalo, tai tik patogiai! Su komfortiška nugaros atrama dirbti sėdint yra tikrai patogiau, o ir nugarą skauda mažiau.

7. Nešiojamo kompiuterio stovas / laikiklis. O kas nemėgsta padirbėti lovoje ar ant patogios sofos? Darbas kartais daug geriau einasi patogiai įsitaisius, todėl tokia dovana tikrai bus įvertinta.

8. USB šildytuvas arba šaldytuvas. Gali dovanoti, vieną arba kitą, o gal net abu. Juk žinai, kaip „kompiuteristai“ įsitraukia į darbą ir kavos atvėsta, o gaivūs gėrimai sušyla… Niekas to nemėgsta! Todėl šis paprastas prie kompiuterio jungiamas daikčiukas yra tikrai naudinga dovana.

9. Kompiuterio pelės kilimėlis. Tikrai ne visos pelės puikiai veikia ir be kilimėlio. O kilimėliai dėvisi ar… pasimeta (o taip, būna ir taip), be to, jų yra tokia įvairovė, kad atrodo toks paprastas dalykas gali tapti labai šmaikščia ir personalizuota dovana.

10. Užkandžių rinkinys. Kas gi nemėgsta dirbant prie kompiuterio užkandžiauti… Ir tai nebūtinai reiškia nesveiką maistą. Paieškojus nustebsi, kiek visokių sveiko maisto užkandžių rinkinių galima padovanoti. Pasirinkimas išties platus nuo jau pagamintų ir supakuotų rinkinių iki idėjų ką galima sukomplektuoti pačiam pagal žmogaus pomėgius. Išskirtinės, su IT sritimi susijusios formos, namie kepti sausainiai – tiesiog negali likti neįvertinti!

Prenumeratos

11. Maisto prenumerata. Kartais darbo tiek daug, kad nelieka kada ir pavalgyti, ką jau kalbėti apie maisto gamybą… Jei dovanos ieškai tokiam darboholikui, jį turėtų pradžiuginti maisto į namus prenumerata, kad bent kurį laiką nereikėtų sukti galvos, ką ir kur pavalgyti, kad būtų ne tik greita, bet dar ir sveika.

12. „Audible“ prenumerata. Retas kas šiais laikais turi laiko tikrai knygai.  Tačiau progų paklausyti audioknygą yra tikrai nemažai. Internete galima rasti didžiulę audio knygų įvairovę skirtingomis kalbomis, tarp jų ir lietuvių.  Kiekvienas, mėgstantis šviestis ir tobulėti, o gal tiesiog gerą literatūrą, apsidžiaugtų tokia dovana.

13. Žurnalo prenumerata. Kad ir kaip „old school“, žurnalai yra žurnalai ir net iš kompiuterio neišlendančios personos mėgsta juos pavartyti. Jei žinai, kad kažkas turi tokį pomėgį, nedvejodamas dovanok žurnalo prenumeratą!

14. Kavos prenumerata. Taip taip, užsiprenumeruoti galima net kavą! Internetu lengvai rasi tokią originalią dovaną, kuri tikrai pradžiugins prie kompiuterio daug laiko praleidžiantį ir kavą mėgstantį žmogų.

Kitos smagios ir naudingos dovanos

15. Nuotoliniai mokymai. Galbūt ieškai dovanos žmogui, kuris tik pradėjo mokytis programuoti ar kažko kito iš IT srities? Tuomet tikrai naudinga dovana būtų nuotoliniai mokymai, tokia dovana nepririša prie konkrečios vietos,  o nauda ir vertė yra tikrai didelė.

16. Karjeros konsultacija. Gal ši dovana gali pasirodyti labai neįprasta ir net ne šventiška, tačiau ji yra labia naudinga tiems, kurie nesijaučia laimingi savo profesiniame kelyje, kurie nori pokyčių, ar tiems kurie tik pradeda savo karjerą (tinkamai pasirengti CV, parašyti motyvacinį laišką ar susikurti stiprų Linkedin profilį – įgūdis, kuris pravers kiekvienam!). Juk artimųjų palaikymas, supratimas ir pagalba sudėtinguose sprendimuose yra viena didžiausių dovanų, tad kažkam ji gali tapti pirmu žingsniu svajonių karjeros link.

17. Knyga. Jei žinai, kad žmogus, kuriam ieškai dovanos, randa laiko tikrai knygai, tuomet tokia dovana tikrai bus vertinga. Tik pirmiausia išsišniukštinėk, ar tokios knygos neturi savo bibliotekoje. Gerų knygų programuotojams ir ne tik sąrašą rasi ČIA.

18. Marškinėliai ar puodelis su užrašu. Jei bendrauji su IT srities žmonėmis, turbūt ne kartą girdėjai, kad jie turi visokių tik jiems suprantamų juokingų frazių. Marškinėliai ar puodelis su viena iš jų bus tikrai šmaikšti dovana! Rinktis tikrai yra iš ko, nuo jau pagamintų marškinėlių ir puodelių iki galimybės pačiam sukurti individualų  sprendimą.

19. Gėlė ar augalas, valantis orą. Tokia dovana ne tik turės praktinę paskirtį, bet ir džiugins akį bei maloniai nuteiks.

20. Nešiojamojo kompiuterio lipdukai. Turbūt pastebėjai, kad programuotojai kažkodėl turi pomėgį apsiklijuoti savo kompiuterį lipdukais… Kodėl taip yra, mes nežinom, bet esam tikri, kad su programavimu susijusių lipdukų rinkinys tikrai pradžiugins tokį kompiuterių puošėją.

 

Tikimės, kad iš šio ilgo sąrašo rasi dovaną ar kelias, kurios nudžiugins ir nustebins tau svarbų žmogų. Sėkmės renkantis!

 

P.S. Dovanos tinka dovanoti ne tik artimiesiems, bet ir sau! Jei manai, kad visus metus elgeisi pakankamai gerai – dabar puikus metas pasilepinti:)