Šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje kasdien sugeneruojami milžiniški kiekiai duomenų ir skaičiai tik auga. Įmonės ir įstaigos, kurios išmoksta teisingai ir efektyviai valdyti duomenis, greitai pamato to naudą. Apie didžiuosius duomenis rašėme jau ne kartą. Šiame įraše norėtume papasakoti, kaip didžiųjų duomenų analitika gali padėti verslui klestėti.

 

Augimo tendencija

Sukaupti duomenys įvairiose srityse buvo analizuojami ir pritaikomi jau daug metų, tačiau tik pastaruoju metu atsirado naujų technologijų ir įrankių, padedančių valdyti juos ypač efektyviai. Ir jei anksčiau didžiųjų duomenų valdymas ir analitika buvo naudingesnė didžiosioms kompanijoms ar organizacijoms, dabar tuo naudojasi ir smulkios įmonės. Iš esmės didieji duomenys daro įtaką visam verslui, nes nuolat atsiranda naujos sritys, kur galima išnaudoti didžiųjų duomenų teikiamus privalumus.

Daugybė darbo vietų

Augant didžiųjų duomenų kiekiui, auga ir juos gebančių suvaldyti ir analizuoti specialistų poreikis. Didžiųjų valstybių, tokių kaip JAV, Kinija ar Indija, valdžios palaiko ir remia didžiųjų duomenų panaudojimą vykdant savo įsipareigojimus, o tai greitu metu lems milžinišką duomenų analitikos paslaugų rinkos augimą. Per pastaruosius kelerius metus duomenų analitikų poreikis pasaulyje išaugo daugiau nei dvigubai.

Analizuojant dabartinį duomenų analitikos augimą, akivaizdu, kad ateityje pasaulis „priklausys“ nuo sukauptų duomenų, kad jų valdymas padės ne tik verslui, bet ir kasdienybei tapti išmanesnei, patogesnei ir efektyvesnei. Taigi, pasirinkdamas mokytis didžiųjų duomenų valdymo ir analitikos, visada išloši, nes šios srities laukia didžiulė ateitis.