Tavo įmonei reikia naujos svetainės? Greičiausiai domiesi optimaliausiais sprendimais, tačiau susiduri su daug skirtingų nuomonių. Nemažai jų yra paprasčiausi… mitai. Šiame įraše papasakosime apie dažniausius jų ir paaiškinsime, kaipgi yra iš tiesų.

 

  1. Kodėl reikia mokėti už svetainės kūrimą, jei tiek daug nemokamų paslaugų?

Taip, tokių paslaugų tikrai yra. Tačiau jei pasigilinsi, greitai suprasi, kad nemokamos svetainės galimybės bus labai ribotos, o norėdamas daugiau funkcijų, už jas turėsi susimokėti. Neretai nutinka taip, kad norint paleisti tokią nemokamai sukurtą svetainę, sumokama dar daugiau.

 

  1. Kai tik svetainė bus sukurta, darbas bus baigtas

Gana dažnas mitas yra manyti, kad sukūrus svetainę daugiau nieko nebereiks daryti. Visgi, jei nori, kad tavo svetainė būtų patogi ir naudojama, jai reikės nuolat skiri dėmesio, tobulinti, naujinti ir t. t. O kur dar apsaugojimas nuo įsilaužimų ir tikrai visiems pasitaikančių sutrikimų šalinimas.

 

  1. Komercinės svetainės yra brangios

Tikrai nebūtinai. Programavimo kaina priklausys nuo tavo svetainės sudėtingumo. Galbūt tavo verslui visai nereikia sudėtingų sprendimų. Be to, visada galima rasti mažiau kainuojančius sprendimus, jei finansai tau yra itin aktualu, kad ir verslo pradžioje.

 

  1. Turtingas turinys leidžia patogiau naršyti

Žinoma, turinys visada yra labai svarbu. Vis dėlto, tikrai nėra jokios prasmės svetainę pripildyti galbūt visai nenaudingo ir neaktualaus turinio tik dėl jo kiekio. Neretai vartotojai greičiau palieka tokias perkrautas svetaines, o užsibūna tokiose, kur yra aiški struktūra ir lengvai suprantama informacija.

 

  1. Nebūtina turėti turinį dar iki svetainės kūrimo

Jei programuotojas kurs svetainę, kuri dar neturi turinio, jis naudos bet kokius tekstus, kad matytųsi teksto išdėstymas. Daugelis įsivaizduoja, kad kai tik svetainė bus sukurta, galės pakeisti tekstą. Tačiau neretai taip nutinka, kad vienur ar kitur ima ir užsilieka tas populiarusis „lorem ipsum“. Taigi, jei tik įmanoma, geriau pirma turėti svetainės turinį ir tik tada kurti dizainą.

 

  1. Visai nebūtina pritaikyti svetainės mobiliesiems telefonams

Šis įsitikinimas vis dar gana dažnas, nes juk visos svetainės atsidaro mobiliųjų ekranuose. Tačiau jei jos nėra specialiam tam pritaikytos, naudotis dažniausiai būna labai nepatogu. Nepritaikęs svetainės mobiliesiems telefonams ne tik neteksi dalies lankytojų, kurie neturės kantrybės naudotis nepatogia svetaine, bet kartu kris ir tavo reitingas Google paieškoje.

 

Tikimės, kad informacija apie šiuos dažnai pasitaikančius mitus tau bus naudinga ir tau pavyks sukurti kuo patogesnę, informatyvią ir dažnai lankomą svetainę!

 

WEB kūrimas – tai ne tik svetainės! Sužinok daugiau apie WEB kūrimo mokymus: ČIA.