Turbūt nuo pat žmonijos atsiradimo prisilietimai turėjo svarbią vietą žmonių kasdienybėje. Ir šiais laikais apsikabinimas, rankos paspaudimas, bučinys yra ne tik artumo ir meilės, bet ir etikos bei pagarbos išraiška ir simboliai. Tačiau pastaraisiais keliais metais viskas apsivertė. Gyvendami viruso pavojuje mes įpratome ne tik neprisiliesti, bet ir apskritai vengti liesti viešose vietose esančius dalykus. Kokią įtaką tokie nauji įpročiai turės mūsų kasdienybei žiūrint iš technologijų perspektyvos? Į šį klausimą pabandysime atsakyti įraše.

 

Liečiamieji ekranai

Šiuolaikiniame pasaulyje daugybėje kasdienio gyvenimo vietų yra liečiamų ekranų, kuriuos per dieną paliečia šimtai žmonių. Nors tai dar palyginti naujas dalykas, dauguma mūsų be to jau neįsivaizduojame apsilankymo įvairiose įstaigose, atsiskaitymo ir t. t. Tačiau būtent tokie ekranai tampa nesaugūs, kai juos paliečia daugybė žmonių per dieną. Todėl labai gali būti, kad greitu metu nemažai tokių funkcijų persikels į mobiliąsias programėles. Tuomet bus galima atlikti tuos pačius veiksmus neliečiant ekrano, bet pasirenkant juos savo telefono ekrane. Kai kuriose srityse tai jau veikia, tarkim, autobuso bilietai ar automobilių parkavimas.

touch pay

Durys

Durų rankenos taip pat yra vienas labiausiai liečiamų dalykų kasdienybėje. Žinoma, į judesį reaguojančios ir automatiškai atsidarančios lauko durys seniai nebe naujovė, tačiau daug daugiau yra vidaus durų, o jas visas pakeisti savaime atsidarančiomis būtų sudėtinga. Bandant išspręsti šią problemą, atsiranda tokių išradimų kaip rankenų patobulinimai, leidžiantys jas atidaryti riešu ar alkūne. Galbūt greitu metu dauguma mūsų galėsim tokius patobulinimus tiesiog atsispausdinti 3D spausdintuvais.

 

Apsipirkimas internete

Žinoma, nemažai žmonių internete apsipirkinėjo ir iki pandemijos, tačiau būtent pandemija „privertė“ su tokiu apsipirkimo būdu susipažinti ir tuos, kurie galbūt visai neplanavo to daryti. Daugelis žmonių prieš pirkdami įvairius daiktus norėdavo juos „pačiupinėti“, tačiau, atrodo, toks paprastas dalykas tapo nebesaugus. Internetinės prekybos apimtys išaugo tikrai smarkiai. Reiškia, neišvengiamai turi tobulėti ir internetinės prekybos platformos. Labai tikėtina, kad atsiras įvairių naujų technologijų, kurios palengvins tiek tokių platformų kūrimo procesus, tiek ir apsipirkimo patirtį darys vis patogesnę. Kas žino, galbūt netolimoje ateityje galėsime virtualiai „pačiupinėti“ perkamus daiktus.

online shoping scaled

 

Taigi, akivaizdu, kad po pandemijos pasaulis nebebus toks pats, tačiau nebūtinai jis bus blogesnis. Susidariusi situacija buvo puiki paskata dar labiau tobulėti technologijoms, kurios, tikėtina, palengvins mūsų visų gyvenimus net ir pandemijai atslūgus.