Greičiausiai kiekvienam yra tekę patirti, kad, atrodo, tiek daug mokeisi, tiek laiko ir pastangų įdėjai, tačiau praėjus kelioms dienoms nieko nebeatsimeni? O štai kai kurie dalykai lieka galvoje ilgam ir be didesnių pastangų. Turbūt ne vienas iš mūsų susidūrėme su panašia patirtim tiek mokykloje, tiek aukštojoje, taip pat ir kursuose. Jei už kursus moki pats, tokia patirtis gali būti labai apmaudi. Visgi, tai yra išvengiama. Atsakymas paprastas – prieš pradedant mokytis išmok, kaip reikia efektyviai mokytis. Patarimais pasidalinsime šiame įraše.

Smegenys vengia diskomforto, todėl teks jas papirkti

Kelias valandas skaityti apie dalyką, kurio dar nesupranti, yra tikrai sudėtinga! Kai kurie žmonės intuityviai neskaito ilgą laiką, tačiau kai kuriems reikia prisiminti daryti pertraukas. Kodėl tai svarbu? Jei nedarysi pertraukų, tavo smegenys mokslą priims kaip kankynę. Kokia išeitis? Apdovanok save! Bet kuo, kas leis tau nukreipti mintis ir šiek tiek atsipalaiduoti. Panaršyk Facebook‘e, suvalgyk kažką skanaus, pažaisk mėgstamą žaidimą ar panašiai. Pabandyk atrasti, kiek laiko gali mokytis išlikdamas susikaupęs. Kiekvienam šis periodas skirtingas, tačiau dažniausiai puikiai suveikia formulė – 25 minutės mokslo, 5 poilsio.

 

Javascript blog 3

 

Susikaupimas nebūtinai garantuoja efektyvų mokymąsi

Galbūt smegenys kažkiek primena kompiuterį, tačiau jos niekada neveiks kaip jis. Kad į smegenis įsirašytų nauja informacija, ji turi jas pasiekti ne vieną kartą. Kuo daugiau atliksime bet kokį dalyką, tuo greičiau jis įsirašys į smegenis taip, kad galėsime tai atlikti ar atkartoti be pastangų. Vis dėl to, kai mokomės kažką sudėtingo ir kompleksiško, nuolatinis to kartojimas per prievartą gali turėti atvirkščią efektą.

Ar pastebėjai, kad pačios šauniausios idėjos paprastai ateina tada, kai saldžiai įsitaisome lovoje miegoti, mėgaujamės dušu ar maloniai sportuojam? Taip nutinka todėl, kad atsipalaidavimo metu smegenys bando dar kartą naujoje aplinkoje apdoroti turimą informaciją. Taigi, nepersistenk, kai jautiesi pavargęs nuo mokslo, geriau išeik pasivaikščiot arba tą dieną daugiau nebesimokyk, duok laiko smegenims apdoroti naują informaciją ir po kiek laiko vėl grįžk prie jos.

 

virtuali realybe

Stenkis kuo geriau išsimiegoti

Vis dar labai lakus įsitikinimas, kad visi studentai turėtų mokytis per naktis ir nemiegoti. Bet iš tiesų, bus daug daugiau naudos, jei pasimokysi kelias valandas ir gerai išsimiegosi, nei kad mokysiesi visą naktį ir nepamiegosi visai. Mokymasis reikalauja nemažai energijos. Jei nemiegosi, energijos turėsi daug mažiau, taigi ir tavo smegenys veiks lėčiau ir bus daug sunkiau į jas įrašyti naują informaciją. Be to, kaip ir minėjome anksčiau, smegenims reikia laiko, kad galėtų kokybiškai apdoroti ir įrašyti naują informaciją. Taigi mintis, kad viską išmoksi per vieną naktį, yra tiesiog nerealistiška.

Kaip matai, norint mokytis efektyviai, nemažiau nei nuoseklus darbas yra svarbu reguliarus poilsis ir atsitraukimas. Dar prieš pradėdamas mokytis, pabandyk susidėlioti savo mokymosi režimą, pagalvok, kuo galėtum save apdovanoti, kaip galėtum pailsėti ir nukreipti mintis, tuomet, tikėtina, naujos žinios įsirašys į tavo smegenis lengvai ir ilgam. Linkime sėkmės!

 

Norėtum mokytis mūsų mokykloje? Visą informaciją ir registraciją į mokymus rasi ČIA