Vilnius Coding School visada dėjo dideles pastangas tam, kad kuo daugiau mokyklą baigusių absolventų gautų darbą. Todėl atsiradus galimybei bendradarbiauti su Vilniaus universitetu, net neabejodami pasirašėme sutartį, kuria pradėjome mokslinį darbą, skirtą išsiaiškinti, kas lemia persikvalifikuojančio žmogaus sėkmingą įsidarbinimą IT srityje. Tyrimą įgyvendina VU Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto docentė mokslų daktarė Dalia Bagdžiūnienė. Šiame įraše norime daugiau papasakoti apie šį unikalų tyrimą.
Kodėl svarbu žinoti, kas lemia sėkmę?
„Būna atvejų, kai į darbo pokalbį ateina keli tą pačią mokyklą, kursą ir net tokiais pat balais baigę pretendentai, tačiau darbą gauna tik vienas jų.“ – pasakoja Karjeros keitimo centro vadovė Sima Kučinskaitė. Taigi, kartais iš pirmo žvilgsnio nebūna akivaizdu, kas lėmė vieno ar kito žmogaus sėkmę. Tyrimo pagrindinis tikslas ir bus išsiaiškinti, kokios netiesioginės, „nematomos“ savybės lemia sėkmę įsidarbinant bei kokios priemonės veikia efektyviausiai. Vilnius Coding School įkūrėja Julija Rimšelė mano, kad bendradarbiavimas su mokslo institucijomis įmonei, kaip ir bet kuriam kitam verslui, leidžia pagrįsti darbo metodus mokslinėmis išvadomis ir taip atveria kur kas daugiau galimybių suteikti dar kokybiškesnes paslaugas bei nuveikti reikšmingesnius darbus.
Kaip vykdomas tyrimas?
Tyrimo pradžioje vyko parengiamieji darbai, buvo kuriama apklausa, kuria buvo siekiama apklausti įmones, įdarbinančias IT srities specialistus. Šiuo metu tyrimas jau yra įpusėjęs. „Turime apklausę daugiau nei pusę planuotų įmonių. Prie tyrimo apklausos prisidėjo tokios įmonės kaip: „Telia“, „Alna Software“, „Swedbank“, „Vinted“ ir „Ignitis Group“. Tikimės jau kitų metų pirmąjį ketvirtį pasidalinti tyrimo rezultatais.“ – sako tyrimą įgyvendinanti D. Bagdžiūnienė. Docentė mano, kad ši iniciatyva – puikus mokslo ir verslo bendradarbiavimo, leidžiančio problemas spręsti pasitelkiant mokslininkų sukauptą patirtį bei žinias, pavyzdys. Gautus rezultatus Vilnius Coding School naudos ne tik savo paslaugų kokybei gerinti, bet ir pasidalins su visuomene, kad pirmojo darbo IT srityje ieškantiems žmonėms būtų lengviau pasirengti atrankoms ir jie galėtų greičiau įsitvirtinti IT rinkoje.
Kaip po tyrimo pasikeis Karjeros keitimo centro veikla?
Karjeros keitimo centro tikslas, pasak J. Rimšelės, būti šalia, kai žmonės ieško atsakymų į klausimą, kaip teisingai žengti pirmuosius persikvalifikavimo žingsnius. Taigi, labai svarbu, kad centras teiktų kuo kokybiškesnes ir profesionalesnes konsultacijas, o mokslu grįsti patarimai ir įžvalgos leis dar labiau pakelti paslaugų kokybę. Turint tyrimo išvadas atsiras daugiau galimybių efektyviai teikti paslaugas tiek persikvalifikuoti siekiantiems asmenims, tiek IT kvalifikaciją turinčių specialistų ieškančioms įmonėms. Šiuo metu darbą IT srityje persikvalifikavęs asmuo suranda vidutiniškai per 3–6 mėnesius. Manome, kad tyrimas leis šį laikotarpį dar labiau sutrumpinti.
Taigi, jei tu šiuo metu sieki persikvalifikuoti ir ieškoti darbo IT srityje, Vilniaus Coding School veikiantis Karjeros keitimo centras tikisi, kad ateinančiais metais galės tau dar efektyviau teikti pagalbą ir padėti greičiau rasti darbą IT rinkoje. Laukiame visų, kuriuos domina darbas IT srityje, ir pasistengsime išpildyti kiekvieno lūkesčius.
Tyrimo anketą rasite ČIA.