Pasaulyje sparčiai viską kompiuterizuojant ir perkeliant į virtualią realybę, atsiranda naujų, itin paklausių specialybių, tačiau kuo toliau, tuo labiau trūksta jas išmanančių specialistų. Šiame įraše apžvelgsime, kokios 3 darbo pozicijos jau dabar turi ir ateityje turės vis didėjantį potencialą. Būdamas vienos iš toliau aptariamų sričių specialistas, lengvai rasi darbą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir, tikėtina, uždirbsi tikrai nemažai.

Dirbinio intelekto inžinierius

Dirbtinis intelektas šiais laikais gali būti panaudotas daugybėje įvairių sričių ir tokių sričių skaičius tik didėja, todėl dirbtinio intelekto inžinierių paklausa augs dar ilgai. Norėdamas kurti dirbtinį intelektą, turi mokėti programuoti „Python“, „C++“ ir „Java“ kalbomis. Taip pat reikės gerai išmanyti tikimybių teoriją, statistiką ir algoritmus, nes būtent remiantis matematiniais algoritmais ir yra kuriamas dirbtinis intelektas.

Duomenų mokslininkas

Apie tai, kas yra duomenų mokslininkas, jau rašėme ankstesniame įraše. Ši specialybė taip yra viena perspektyviausių, nes duomenų kiekiai vis didėja ir nežinia, kada bus sukurtos automatinės jų valdymo sistemos. Greičiausiai didieji duomenys visada bus ta sritis, kur reikės juos galinčių suvaldyti specialistų. Duomenų mokslininkas turi gerai išmanyti programavimą (ypač „Python“ ir „Java“ kalbas), jam prireiks analitikos ir matematikos žinių. Iš esmės didžiųjų duomenų valdymas susideda iš mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos sričių. Todėl būdamas bent vienos šių sričių specialistas ir mokėdamas programuoti, gali pretenduoti tapti duomenų mokslininku.

„Blockchain“ technologijos specialistas

„Blockchain“ (blokų grandinės) technologija, trumpai tariant, yra decentralizuota duomenų bazė, per kurią kompiuterių tinklas dalinasi duomenimis bei gali juos atnaujinti. Kas nors kiek domėjosi „blockchain“ technologija, tikriausiai žino, kad ja paremtas daugumos kriptovaliutų veikimo principas. Po tokios šių valiutų sėkmės „blockchain“ technologija susidomėjo įvairios pramonės šakos ir pamažu bando ją pritaikyti savo korporacijoms bei sistemoms. Būtent todėl „blockchain“ technologijos specialistas yra viena perspektyviausių ateities darbo pozicijų. Vien nuo praeitų metų tokių specialistų poreikis išaugo dvigubai. Norėdamas tapti „blockchain“ technologijos specialistu, turėtum išmanyti matematiką bei mokėti programuoti.

Jei tave sudomino kažkuri iš šių darbo pozicijų, tikrai verta pasistengti, kad vieną dieną taptum tokiu specialistu. Žinoma, nuveikti ir išmokti reikės daugiau nei norint tapti „junior“ programuotoju, bet mes pažadam –  tikrai verta!