Turėk profesionalius įrankius

Dauguma tik susidomėjusių programavimu žmonių net nežino, kad egzistuoja toks dalykas kaip versijų kontrolės sistema (pvz., „git“ arba „GitHub“) ir kodėl ji tokia svarbi. Jei pasidomėsi ir išmoksi naudotis ja nuo pat pradžių, tikėtina, kad programuoti tau seksis daug geriau, nes šios sistemos pasižymi daugeliu programuojant naudingų funkcijų, tokių kaip kodo kopijų saugojimas ar galimybė dirbti su komanda.

Programuok su aistra

Atrask sritis, kuriuos tave nuoširdžiai domina ir uždega. Nes būtent tada tau netrūks idėjų ir programavimas taps vienu malonumu. O kai darbas yra malonumas, tuomet kiekviena jam praleista minutė yra prasminga. Be to, dirbdamas tai, kas tau malonu, net nepastebėsi, kaip padarysi stulbinančią karjerą!

Nuolat praktikuokis

Pasistenk nors kiek paprogramuoti kiekvieną dieną. Net valanda bus geriau nei nieko. Tai ypač svarbu, jei esi pradedantysis programuotojas, nes pradžioje tavo galvoje bus daugybė naujos informacijos, kurią gali pamažu pamiršti, jei nuolat nepanaudosi praktikoje. Jeigu nori tapti sėkmingu programuotoju – kasdienis programavimas turi tapti tavo įpročiu.

Dirbk draugijoje

Galbūt jau turi draugų, kurie irgi užsidegę išmokti programuoti? O gal jau dirbi šaunioje kompanijoje su kitais programuotojais? Tai puiku, nes vienas didžiausių įkvėpimų siekiant karjeros yra tą patį darantys ir ta pačia aistra degantys žmonės. Jei visgi kol kas esi vienas, tuomet junkis prie programuotojų forumų ir dalinkis savo patirtimi bei klausimais. Greičiausiai forumai padės rasti ir bendraminčių, su kuriais galėsite programuoti drauge.

Kaip matai, norint tapti profesionaliu programuotoju, visų pirma svarbiausia be galo norėti tokiu būti, atrasti, kiek džiaugsmo teikia tau paklūstantis kodai, ir tuo džiaugsmu dalintis su kitais. Programavimas – tai nenutrūkstama kelionė, kurioje viskas kasdien būna vis geriau ir įdomiau!