Žurnalas „The Economist“ šią vasarą paskelbė straipsnį, teigiantį, kad pastaruosius metus JAV gyventojai „Google“ šios kalbos ieškojo daugiau nei populiarios TV žvaigždės Kim Kardashian. Juokas juokais, bet pastaruoju metu „Python“ šoktelėjo ne vienoje populiarumo lentelėje. Tarkim, žinomiausioje programuotojų internetinėje bendruomenėje „Stack Overflow“ klausimų apie „Python“ kiekis stabiliai augo nuo 2011 m. ir šiuo metu užima ne tik pirmą vietą, bet ir gerokai lenkia konkurentes kalbas („Java“, „JavaScript“ ir „C#“). Panašu, kad susidomėjimas šia kalba ateityje tik augs. Šiame įraše pasigilinsime į pagrindines tokio populiarumo priežastis.

„Python“ naudojama duomenų analitikai

Nemažai žinomų didelių kompanijų, tokių kaip „Google“, „Facebook“ „Uber“, „Instagram“, „Netflix“, „PayPal“, „Dropbox“, sistemos ir programėlės veikia apdorodamos milžiniškus duomenų kiekius, būtent todėl jas programuojant naudojama „Python“. Ši programavimo kalba naudojama visur, kur reikia didelio kiekio duomenų analizės ir apdorojimo, pavyzdžiui, finansų ar dirbtinį intelektą kuriančiose kompanijose. Virtualių duomenų kiekiai kasdien vis labiau auga daugelyje sričių, vis daugiau įstaigų pajunta poreikį juos suvaldyti, vien todėl paprasta ir universali programavimo kalba „Python“ dar ilgai bus viena populiariausių.

Vis daugiau žmonių renkasi mokytis „Python“

Būtent dėl augančio „Python“ naudojimo, auga ir darbuotojų, mokančių programuoti šia kalba, poreikis. Natūralu, kad tai matydami būsimieji programuotojai mokslus pradeda būtent nuo „Python“, o jau programuojantys gilina savo žinias. Net universitetuose vis dažniau „Python“ tampa esmine mokoma programavimo kalba. Ją taip pat renkasi ir mokantys programuoti pačius mažiausius. Populiarus tarp vaikų ir jaunimo žaidimas „Minecraft“ net išleido atskirą versiją, kuri žaidžiant moko programuoti su „Python“ kalba. Ši paprastos sintaksės kalba gali būti raktas į programavimo pasaulį visiems – tiek mažiems vaikams, tiek norintiems keisti karjerą suaugusiems.

Atviras kodas ir stipri bendruomenė

Dar vienas didžiausių „Python“ privalumų yra tas, jog tai visiškai nemokama, atviro kodo programavimo kalba. Negana to, „Python“ turi daugybę įvairioms sritims reikalingų įrankių ir bibliotekų – tai reiškia, kad programuojant su „Python“ dažnai nereikia ilgų kodų ar gaišti laiko galvojant, kaip suprogramuoti vieną ar kitą dalyką, nes viskas, ko tau reikia, yra visada „po ranka“. O jei iškyla klausimų, atsakymą gausi per akimirką, nes „Python“ turi pačią didžiausią internetinę bendruomenę, kuri kasdien vis auga. Junkis prie jų ir „Python“ perprasi ir išmoksi dar greičiau.

Turbūt jau supratai, kad „Python“ populiarumas ir reikalingumas augs dar ilgai, greičiausiai iki tol, kol kažkas sukurs dar paprastesnę ir universalesnę programavimo kalbą. Bet kol kas, norint didelių perspektyvų ir galimybių programavimo pasaulyje, tikrai verta išmokti programuoti su „Python“.

Registracijos Vilniuje ir Kaune ieškokite ČIA.