Anksčiau esame rašę, ko reikia savęs paklausti, kai supranti, jog nori keisti darbą. Tačiau kartais, kol tai supranti, gali praeiti daug laiko, nes egzistuoja kelios priežastys, kodėl mes metai iš metų dirbame nemėgstamą darbą, tačiau sau to nepripažįstame. Šiame įraše aptarsime pagrindinius signalus, rodančius, kad darbe nesijauti laimingas. Tikimės, kad jie padės tau suprasti, ar tikrai esi tame karjeros kelyje, kuriame turėtum būti.

Noras įtikti

Jei tavęs kas paklausia, ką tu dirbi, ar atsakydamas jauti pasididžiavimą, o gal kaip tik gėdą? Abu šie jausmai nėra teisingi. Mes dažnai taip elgiamės, nes ir patys į kitų profesijas reaguojame teisiamai, tarsi vieni darbai būtų geresni už kitus. Bet tik tada, kai mes nustosime teisti kitus, išmoksime neteisti ir savęs. Jei karjerą kažkurioje srityje darome tik todėl, kad tai daro didelį įspūdį kitiems, tokiame darbe niekada nesijausime laimingi. Ir tik tada, kai rasime darbą, kurį dirbant pradės neberūpėti, ką mano aplinkiniai, o svarbu bus tik tai, kad šis darbas mums teikia didžiulį pasitenkinimą, tik tada mes pradėsime jaustis laimingi.

Išorinė motyvacija

Nemažai iš mūsų jau nuo mažų dienų įpratome būti motyvuojami apdovanojimų. Elkis gražiai, gausi dovanėlę. Mokykis gerai, gausi gerą pažymį. Dirbk gerai, gausi didesnę algą ar premiją. Įpročių sunku atsikratyti, tačiau bet ką darant tik dėl išorinės motyvacijos, tik dėl apdovanojimų, mes niekaip nepajausime vidinės laimės nei dirbdami, nei tiesiog kažko siekdami gyvenime. Taip, apdovanoti ir įvertinti mes jaučiamės labai laimingi, bet tai tik laikina būsena, saviapgaulė. Visai kitoks jausmas apimtų, jei mes darytumėm tai, kas mums iš tiesų patinka, o apdovanojimai būtų tik to pasekmė, o ne priežastis.

Prasmės trūkumas

Dar viena nelaimingumo darbe priežastis – nematymas prasmės tame, ką mes darome. Jei mus erzina mūsų kolegos, erzina klientai ir mes nesugebame savo kasdienėje veikloje įžvelgti nors kiek prasmės, niekada nesijausime laimingi. Tiesa, kad tai pakeistume, ne visada reikia keisti darbą. Kartais užtenka pamąstyti plačiau. Visgi daugumos darbų rezultatas yra nauda kažkam. Jei fokusuosimės į tai, kad mūsų atliekamas darbas kažkam teikia naudą, kažkam padeda, galbūt lengviau bus pajusti jo prasmingumą. O su prasmingumo jausmu ateis ir laimės jausmas.

Komforto zona

Taip, tai jau visiems atsibodęs terminas ir visi gerai žinome, kad reikia iš tos komforto zonos išlipti. Deja, bet ir kalbant apie nelaimingumą darbe, dažnai mes neigiame, jog esame nelaimingi, vien todėl, kad bijome pokyčių. Bijome imtis kažko naujo, net jei giliai širdyje jaučiame, kad tai mums patiks. Kol neperlipsime savo baimių, kol nesusidursime su iššūkiais ir jų neįveiksime, tol nepatirsime to laimės ir tikro pasitenkinimo jausmo, kurį gali teikti darbas. Nes tik įveikdami iššūkius mes augame ir tobulėjame, o kartu ir vis labiau pasitikime savimi.

Darbe mes dažniausiai praleidžiame labai daug laiko ir jei ten nesijaučiame laimingi, reiškia nesame laimingi didžiąją dalį savo dienos. Ta būsena ima veikti mus ir nedarbo metu, ima veikti aplinkinius. Kuo daugiau nemėgstamą darbą dirbančių žmonių, tuo liūdnesnė visuomenė. Todėl darbo, kuris teikia laimę, radimas yra svarbus žingsnis ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Jei supratai, kad visgi nesi savo „rogėse“ ir tvirtai pasiryžai keisti profesiją, sveikiname tave! Vien priimti tokį sprendimą reikia daug ryžto, o vėliau laukia didelis darbas rasti ir gauti darbą ten, kur iš tiesų labiausiai traukia. O kad jaustumeisi tvirčiau, siūlome paskaityti apie dalykus, kuriuos svarbu apgalvoti ieškant naujo darbo.