Neseniai rašėme apie priežastis, kodėl darbe nesijauti laimingas. Jeigu ir tu taip jautiesi, greičiausiai pagalvoji, jog reikėtų užsiimti kažkuo visai kitu, tačiau darbo ar net karjeros kelio keitimas gali atrodyti labai bauginantis. Neretai žmonės galvoja, kad jie sugeba tik tai, ką dirba šiuo metu, o norint dirbti kažką kitą, reikės ilgai mokytis. Vis dėlto, ne visur reikia baigti antrą aukštąjį, kad galėtum keisti karjerą. Būtent technologijų srityje įsitvirtinti galima ir be didelio bagažo žinių, tiesiog su pradmenimis ir dideliu entuziazmu. Šiame įraše apžvelgsime 4 profesijas, kurioms nereikia specialaus išsilavinimo. Ieškotis tokio darbo gali jau dabar arba baigęs trumpus mokymus ar pasimokęs savarankiškai.

Skaitmeninė rinkodara

Skaitmeninės rinkodaros sritis šiuo metu yra bene labiausiai besiplečiančių ir įvairios kompanijos nuolat ieško šios srities darbuotojų. Norint užsiimti skaitmenine rinkodara, reikia išmanyti SEO principus, kuriuos gali išmokti tiek savarankiškai, tiek greituose kursuose. Taip pat būtų gerai išmanyti, kaip kuo efektyviau naudotis socialiniais tinklais, bet tam tikrai nereikia aukštojo mokslo, užteks smalsumo ir šiek tiek praktikos.

Grafinis dizainas

Ši sritis labiausiai patiks tiems, kas norėtų dirbti savarankiškai. Taip, tokios specialybės gali išmokti ir aukštojoje mokykloje, tačiau pradžiai, smulkesniems darbams, mažesniems projektams užteks ir kursų bei noro tobulėti, o ilgainiui net nepastebėsi, kaip tapsi profesionalas.

Programavimas

Žinoma, programavimas yra viena iš tų sričių, kur darbuotojų reikia ir reikės dar ilgai, o tapti programuotoju galima gana greitai. Programavimo taip pat gali išmokti ir universitete ar kolegijoje, tačiau tapti pradedančiuoju programuotoju, ypač esant tokiai darbuotojų paklausai, visiškai užteks ir kursų ar pasimokyti savarankiškai.

Projektų valdymas

Iš esmės, norint būti geru vadybininku, tam reikia turėti pašaukimą, tuomet nereikės jokių mokslų. Net ir per darbo pokalbį, darbdavys vertins tavo asmenines savybes, o ne diplomą, kuriame parašyta, kad baigei vadybą. Visgi, jei tave domintų technologijų srities projektų valdymas, būtų naudinga pasidomėti „Agile“ projektų valdymo būdu, nes būtent šis būdas leidžia lengvai suvaldyti net pačius sudėtingiausius projektus.

Aptarėme 4 darbo pozicijas, kurios yra itin potencialios pastaruoju metu ir kurioms nėra būtinas aukštasis išsilavinimas. Jei manai, kad norėtum kažką iš jų išbandyti, nieko nelauk, pasidomėk daugiau, pasimokyk savarankiškai, galbūt baik greitus kursus ir nebevark nemėgstamame darbe.