Jei dabar domiesi ar kažkada teko domėtis mokymais, skirtais kvalifikacijai kelti ar profesijai keisti, turbūt susidūrei su sąvokomis – formalusis ir neformalusis mokymas. Nuo šiol „Vilnius Coding School“ pradės vykdyti ir formaliuosius mokymus, todėl šiame įraše norime supažindinti su jų specifika ir teikiamomis galimybėmis.

Kas yra formalusis mokymas?

Pastaruoju metu formalusis ir neformalusis mokymai yra supanašėję. Abiejų formatų mokymų metu stengiamasi įtraukti mokinius į įdomų mokymosi procesą ir visapusiškai juos ugdyti. Iš esmės formalųjį nuo neformaliojo mokymo skiria tik tai, kad formalusis mokymas yra gilesnis ir platesnis, jo programos yra įregistruotos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos studijų ir mokymo programų registre, o tokių mokymų trukmė būna ilgesnė. Baigus formaliuosius mokymus įgyjama visuotinai pripažįstama kvalifikacija, o baigus neformaliuosius mokymus įgyjama tam tikra kompetencija. Taip pat formaliųjų mokymų organizavimas primena mokyklų ar universitetų mokymą – yra parengiamas detalus programos planas, parūpinama mokomoji medžiaga, o po mokymų yra vertinamas žinių lygis. Taip pat svarbu paminėti, kad formalųjį mokymą gali teikti tik tam specialiai paruošti profesionalūs pedagogai.

Kokias galimybes suteikia formalusis mokymas?

Formaliųjų mokymų baigimo sertifikatas yra oficialus ir visuotinai pripažįstamas dokumentas, įrodantis, kad tu per mokymus įgijai ir atitinki tam tikrą kvalifikaciją bei turi su šia kvalifikacija susijusiam darbui dirbti reikalingų žinių. Toks sertifikatas bus vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, todėl tikrai pravers keičiant profesiją ar tobulėjant savo profesiniame kelyje. Taip pat baigus formaliuosius mokymus gaunami oficialūs kreditai, kurie yra sudaryti atsižvelgiant į Europos profesinio mokymo kreditų sistemą, ir gali praversti stojant į aukštąsias mokyklas.

Kiek trunka formalieji mokymai „Vilnius/Kaunas Coding School“ mokykloje?

Formalieji mokymai trunka 23 savaites.

Kaip išsirinkti sau tinkamą programą?

Dažnai norintys keisti profesiją svarsto, kaip teisingai pasirinkti mokymų programą, kad ji atitiktų jų lūkesčius ir tikslus. Vieniems bus tinkamesnė trumpesnė mokymų programa, kitiems bus aktualiau pasirinkti ilgesnius mokymus. Kad apsispręsti būtų paprasčiau, prieš renkantis programą visiems rekomenduojame atvykti į asmeninę konsultaciją, kurios metu specialistas padės nuspręsti, koks pasirinkimas konkrečiu atveju būtų geriausias.

Jei manai, kad tau būtų aktualu formalieji mokymai, parašyk mums ir suderinsime tavo mokymų datą.