Dauguma pradedančiųjų programuotojų mano, kad svarbiausia yra mokėti kuo daugiau programavimo kalbų, na ir galbūt dar turėti šiek tiek projektų valdymo įgūdžių. Tačiau tai toli gražu ne viskas ir ne visai tiesa. Taip, kalbų išmanymas yra svarbu, tačiau jei nori sėkmingai startuoti pirmojoje darbovietėje, prireiks išmanyti daugiau svarbių dalykų. Apie juos ir bus šis įrašas.

 

1. Reklamuok save

Norint, kad būtum pastebėtas, turi būti matomas. Nuo pat pirmos dienos, kai pradėsi programuoti (ar mokytis programuoti) kaupk visų savo atliktų darbų „portfolio“. Tai gali daryti „GitHub“ svetainėje, ar „Wordpress“ puslapyje arba net susikurti savo asmeninę įvykdytų projektų svetainę. Žinoma, viešai reprezentuojami darbai turėtų būti išbaigti ir be klaidų – juk jie bus tavo darbo pavyzdys.

Norint atkreipti į save dėmesį taip pat labai svarbu turėti kokybiškai sukurtą „LinkedIn“ paskyrą. Nepatingėk užpildyti kuo daugiau informacijos apie save, kad turėtum, vadinamąją „All-star“ paskyrą. Kuo daugiau informacijos – tuo didesnio susidomėjimo savo profiliu sulauksi.

Kai pasirūpinsi savo matomumu virtualioje erdvėje, kitas svarbus žingsnis yra tavo gyvenimo aprašymas. Skirk jam kuo daugiau laiko, kad CV taptų tobulas. Kaip tokį parašyti gali paskaityti šiame įraše.

2. Ryšiai ir pažintys

Augant vaikui didžiausią įtaką jam daro šeima, mokykla, draugai ir kita aplinka, kur jis leidžia laiką. Lygiai taip pat yra ir su profesine karjera. Tave supantys bendraminčiai tau net to nepastebint daro didžiulę įtaką. Todėl pradedančiajam programuotojui labai svarbu megzti ne tik kuo daugiau, bet ir itin kokybiškų pažinčių su savo srities profesionalais.

Kur rasti tokių bendraminčių? Žinoma, visų pirma internete – socialinių tinklų grupėse, programuotojų forumuose. Taip pat verta lankytis įvairiose konferencijose apie programavimą ir megzti ne tik virtualias pažintis.

Vienas lengviausių būdų iš arti pabendrauti su profesionalais ir pasisemti iš jų patirties yra „Bootcamp“ mokymai . Be to, čia tikrai susipažinsi su tokiais pat pradedančiaisiais kaip ir tu, su kuriais galėsite bendrauti bei dalintis patirtimi ir po mokymų.

 

 

3. Programavimo įgūdžiai ir pasiruošimas darbo pokalbiui

Kai esi naujokas, didžiausias tavo trūkumas yra… patirties trūkumas. Yra keli būdai kaip įgyti patirties, vienas iš jų – nemokamos svetainės, kur gali pasipraktikuoti programuoti . Jei turi klausimų, nori išbandyti jėgas IT darbo pokalbio simuliacijoje Coding School Karjeros centras yra pasiruošęs Tau padėti. Po tokios praktikos, tikėtina, jausiesi daug tvirčiau ir per darbo pokalbį.

Kai esi pakankamai pasipraktikavęs, ateina metas pasiruošti darbo pokalbiui. Tai itin atsakinga užduotis, nes būtent iš darbo pokalbio būsimasis darbdavys susikurs pirmą įspūdį apie tave. Kaip pasiruošti darbo pokalbiui taip pat gali paskaityti šiame įraše .

4. Sistemų kūrimo ir problemų sprendimo įgūdžiai

Taip, tu gali gerai mokėti tik vieną ar kelias kalbas ir tikėtis, kad susirasi darbą. Tačiau tavo šansai įsidarbinti, o vėliau siekti įdomios ir dinamiškos karjeros, daug labiau išauga, jei savo žinias plėsi ne tik į „plotį“, bet ir į „gylį“. Sukurti kodą kažkokiai programai ir sistemai yra viena, bet visai kas kita yra nors truputį išmanyti, kaip visa ta sistema veikia. Todėl labai verta bent jau pasiskaityti apie sistemų kūrimą.

Dar vienas itin svarbus įgūdis programuotojui yra gebėjimas spręsti problemas. Tiesą pasakius, šis įgūdis yra net svarbesnis už patį programavimą, nes jei mokėsi spręsti problemas , mokėsi ir programuoti.

TOP 5 igudziai junior programuotojui2

 

5. Mokėjimas mokytis

Kaip jau paminėjome aukščiau, mokantis neužtenka vien išmanyti konkretų dalyką, visada verta „kapstyti giliau“. O norint tai padaryti, labai svarbu žinoti, kaip mokytis ir ką mokytis. Šiais laikais tokią informaciją rasti itin lengva – tiesiog paieškok straipsnių tave dominančia tema šalia prirašęs einamuosius metus ir gausi atsakymą apie visus šiuo metu aktualius dalykus ir kaip juos rasti, ar tai būtų „Youtube“ kanalai ar tokie įrašai kaip šis.

Ir, žinoma, visos įgytos žinios ilgainiui taps beprasmiškos, jei jų nepritaikysi praktiškai. Viską, ką išmokai, iškart bandyk realiai, tik taip žinios bus įsisavintos ir išliks ilgam.

Tikimės, kad visi šie patarimai tau padėjo susikurti aiškesnį vaizdą, ko reikia pradedančiajam programuotojui, kad mokslai ir karjeros startas būtų sėkmingi. Tad jei svajoji programuoti, nieko nelauk, ženk pirmą žingsnį svajonės link!