Išeiti iš darbo, neturint kito darbo pasiūlymo, gali būti tikrai baisu. Kiekvieno priežastys gali būti skirtingos, todėl šiame įraše pasidalinsime dažniausiai pasitaikančiomis. Identifikavus savo priežastis išeiti, bus daug lengviau suprasti, kokios karjeros ir kokioje kompanijoje verta siekti toliau, todėl ir palikti esamą darbovietę bus ne taip baisu. O įrašo pabaigoje atskleisime vieną esminių priežasčių, kodėl yra verta išeiti iš nemėgstamo ir nemielo darbo.

Nebenori eiti į darbą

Turbūt aiškiausias signalas, kad laikas keisti darbovietę ar net karjerą, yra nenoras eiti į darbą. Jei kiekvieną rytą nubundi su mintimis „o ne, ir vėl į darbą“ ar panašiomis, rimtai susimąstyk. Darbas turi „vežti“, įkvėpti, kelti nuotaiką, mylimam darbe net ir pavargęs ar susidūręs su dideliais iššūkiais, vis tiek jausiesi svarbus ir laimingas. Visiškai pasenęs mitas yra manymas, kad darbas turi būti sunkus ir varginantis. Jokiais būdais ne. Jei pajutai, kad tavo darbas daro tave nelaimingą – laikas pokyčiams.

Nebeturi kur tobulėti

Kartais nutinka taip, kad dabartinėje darbovietėje pasieki viską, ko tik galėjai, ir daugiau tau nieko nebegali pasiūlyti. Arba tu turi tokių gebėjimų, kurių niekaip negali pritaikyti, o galbūt pritaikai tik tuos gebėjimus, kuriais visai nesimėgauji. Ir net jei tau patinka tai, ką darai, bet jauti, kad norėtum daugiau, nelauk, kol dabartinis darbas pradės įkyrėti – naujų galimybių pradėk dairytis jau dabar.

Tavo vertybės neatitinka kompanijos vertybių

Net jei dirbi tikrai mėgstamą darbą, bet aplinka, kurioje dirbi, tau yra nemiela – metas susimąstyti apie darbovietės keitimą. Galbūt tavo vadovas yra nuolat kažkuo nepatenkintas, galbūt kolegos yra visada susiraukę ir nebendradarbiaujantys. Žinoma, tokia negatyvi ir toksiška aplinka nebūna šiaip sau, greičiausiai arba tarp įmonės vadovų tvyro įtampa, arba jiems tiesiog nesvarbu darbuotojų būsena. Bet kokiu atveju, kažko gero iš tokios darbovietės tikėtis negalima. Jei ji ir nebankrutuos, anksčiau ar vėliau aplink tvyrantis negatyvas paveiks ir tave, mažės motyvacija ir noras dirbti net mėgstamą darbą.

Nedirbi svajonių darbo

Neretai nutinka taip, kad net nuo vaikystės turime svajonių profesijas, tačiau suaugę imame mąstyti racionaliai, įstojame mokytis „perspektyvių“ specialybių, dirbame galbūt ir gerai apmokamą darbą, tačiau viduje vis kirba mintis apie tas senas ir neišpildytas svajones. Jei taip yra ir tau, tai nepaguosime – greičiausiai tos mintys taip ir kirbės, neleisdamos mėgautis turimu darbu. Suprantame, kad mesti gerai apmokamą darbą gali būti rizikinga, bet iš tiesų daugiausiai pasiekia tie, kurie mėgaujasi savo darbu kiekvieną dieną. Nes tik meilė savo darbui mus įgalina padaryti nesuvokiamai daug.

Apžvelgėme 4 dažniausiai pasitaikančius ženklus, kad laikas keisti turimą darbą ir norime pasidalinti dar vienu labai svarbiu patarimu – nelauk, kol darbe pasidarys labai blogai, kol nejučia nustosi stengtis ir imsi dirbti atmestinai. O taip nutinka daugeliui, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių nesimėgauja savo darbu. Jei pavėluosi laiku išeiti, labai gali būti, kad darbdavys, pastebėjęs tavo suprastėjusius rezultatus, pats sumanys tave atleisti. O to juk tikrai nenori. Geriau išeik iš darbo savo „geriausiais laikais“ toje darbovietėje, išeik be pykčių, tiesiog ramiai motyvuodamas tokį sprendimą adekvačiomis priežastimis. Tegu darbdavys galvoja, kad ateityje verta tave susigrąžinti.

Ir dar vienas svarbus dalykas – kartais faktas, kad išėjai iš darbo, gali virsti tavo privalumu ieškant kito darbo ar keičiant karjerą. Jei naujam darbdaviui išvardinsi, kas konkrečiai tavęs netenkino senoje darbovietėje ir ko tikiesi iš naujos, tai gali būti tavo dideliu pliusu ir pranašumu, nes visi darbdaviai itin vertina žmones, kurie žino, ko nori, ir ieško, kaip to pasiekti.