Net jei tavo darbas niekaip nesusijęs su IT sritimi, tai dar nereiškia, kad programavimo žinios tau visai nereikalingos. Šiais laikais kiekvienam gali praversti turėti bent minimalų supratimą apie IT. Be to, su IT žiniom yra taip, kad išmokęs tik šiek tiek, kitus dalykus suprasi jau daug geriau. Svarbiausia – tiesiog pradėti. Šiame įraše norime pasidalinti 5 priežastimis, kodėl kiekvienam verta įgyti IT žinių.

Geriau mokėsi spręsti problemas

Programavimas iš esmės yra problemų sprendimas. Taigi, nors truputį pasimokęs programuoti, tu jau gerokai pagerinsi savo problemų sprendimo įgūdžius. Tokie įgūdžiai ir gebėjimas mąstyti analitiškai pagelbės tau bet kurioje srityje ir tu niekada nepasigailėsi jų įgijęs.

Technologijos kelia mažiau problemų, kai jas supranti

Turbūt teko susidurti su situacija, kai tavo mobilusis telefonas ar kompiuteris staiga ima „elgtis“ netikėtai, tu susinervini ir visiškai nežinai, ką dabar daryti, todėl esi priverstas ieškoti (greičiausiai mokamos) pagalbos iš šalies. Jei tik turėtum žinių, kurios leistų suprasti, kaip technologijos veikia, greičiausiai tokiose situacijose nepasimestum ir bent jau žinotum, nuo ko pradėti spręsti iškilusią problemą.

5 priezastys kodel verta igyti it ziniu 2

Padeda sutaupyti pinigų

Pratęsiant tą pačią mintį – pagalvok, kiek pinigų jau išleidai telefono ar kompiuterio remontui? Turėdamas kad ir minimalų supratimą apie technologijas, daugelį gedimų galėsi pataisyti pats. Net jei kažko konkretaus nemokėsi, bent jau turėdamas bendrą įsivaizdavimą, kas nutiko, daug lengviau galėsi realiai pritaikyti internete rastus problemos sprendimo būdus.

Tu taptum geresnis vadovas

Jei vadovauji kompanijai ar didesnei komandai, tau ypač verta turėti bent minimalių IT žinių. Kiekviena kompanija neišvengiamai su tuo susiduria ir jei vadovas nieko nenutuokia šioje srityje, jis reikalauja, kad problemas spręstų jo darbuotojai. Žinoma, IT žinios nereiškia, kad viską reikės daryti pačiam, bet išmanydamas pagrindus, daug geriau susikalbėsi su savo darbuotojais ir būsi labiau gerbiamas.

Pliusas tavo ateities karjerai

Iš esmės visos darbo vietos tampa vis labiau priklausomos nuo technologijų. Anksčiau ar vėliau IT žinių reikės turbūt visur. Taigi, jei savo žinių bagažą jau dabar papildysi tokiomis žiniomis, tikėtina, kad ateityje lengviau galėsi keisti karjerą arba tapsi labiau vertinamas toje pačioje darbo vietoje. IT žinios, įtrauktos į tavo gyvenimo aprašymą, suteiks tau didelį privalumą prieš tavo konkurentus, kad ir kokioje srityje besidarbintum.

Taigi, akivaizdu, kad IT žinios gali praversti bet kam ir ne tik palengvinti įsidarbinimą, leisti kilti karjeros laiptais, bet netgi sutaupyti pinigų, elementarius su IT susijusius darbus padarant pačiam.

Nori kelti savo kompetencijas? Rinkis TEMINIUS IT mokymus iki 12 valandų!