Per pastaruosius 10 metų duomenų kiekiai pasaulyje išaugo apie 50 kartų. Ir tai yra gera žinia, nes kuo daugiau duomenų surenki, tuo daugiau įvairiausių dalykų galima sukurti ir suvaldyti. Tačiau norint, kad visa tai veiktų sklandžiai, būtina turėti gerus įrankius. Vienas tokių įrankių yra Tableau. Jei domiesi duomenų analitika, supratimas, kaip dirbti su Tableau, bus vienas geriausių dalykų, ką gali išmokti papildomai. Šiame įraše norime plačiau papasakoti, kodėl kiekvienam esamam ar būsimam duomenų analitikui verta rinktis Tableau.

 

Raktas į duomenų analitikos pasaulį

Tableau yra galingas įrankis valdant duomenis ne tik tiems, kurie jau moka su jais dirbti. Jei tu duomenų analitikos pasaulyje esi naujokas, Tableau gali tapti puikiu tavo startu šioje įdomioje ir perspektyvioje srityje.

 

Universalumas

Įvairių įmonių ar įstaigų poreikiai gali būti visiškai skirtingi, tačiau Tableau tiks visiems. Šiuo įrankiu gali naudotis ne tik kompanijos ir duomenų analitikai, bet ir studentai ar netgi žurnalistai – visi, kam gali prireikti dirbti su dideliais duomenų kiekiais.

 

Lengva ir greita

Tableau buvo kurtas taip, kad juo naudotis būtų itin paprasta. Tau nereikia turėti IT srities išsilavinimo, kad perprastum šį įrankį. Tableau padeda kiekvienam, dirbančiam su duomenimis, geriau juos pamatyti ir suprasti. Naudojant šį įrankį, duomenis gali analizuoti lengvai ir greitai, o spręsti iškilusias problemas tampa itin paprasta.

8 priezastys rinktis tableau

Tableau draugauja su Excel

Jei esi pratęs su duomenimis dirbti naudodamas Excel, Tableau praplės tavo galimybes. Šis įrankis „draugauja“ net su 40 skirtingų duomenų šaltinių. Tavo paprastos Excel lentelės, naudojant Tableau, gali tapti nuostabiomis ir informatyviomis vizualizacijomis.

8 priezastys rinktis tableau 1

Tau nereikia mokėti programuoti

Iš esmės bet kokį veiksmą, naudojant Tableau, gali padaryti principu „tempk ir mesk“ (angl. drag and drop), taigi tau visai nereikia mokėti programuoti, kad galėtum dirbti su šiuo įrankiu. Kita vertus, jei jau dirbi su duomenimis ir jiems analizuoti naudoji, tarkim, Python kalbą, Tableau puikiai „sutars“ ir su ja.

 

Itin didelė bendruomenė

Tableau turi tikrai įspūdingą gerbėjų bendruomenę, taigi, prireikus pagalbos, ją visada rasi internete. Taip pat gali realiai ar virtualiai pasiklausyti nuolat vykstančių įvairių konferencijų apie šį įrankį ir dar labiau pagilinti savo žinias.

 

Plačios galimybės

Tableau turi daugybę su duomenimis dirbti reikalingų funkcijų – tu gali lengvai ištraukti, transformuoti ir įkelti reikalingus duomenis. Gali keisti duomenų tipus, dalinti, jungti, maišyti skirtingus duomenis, kurti jų rinkinius ir grupes. Be to, su Tableau galėsi optimizuoti užklausų vykdymą pagal savo poreikius.

8 priezastys rinktis tableau 2

Visiems lengvai suprantami rezultatai

Vienas svarbiausių duomenų analitiko darbo aspektų – išanalizuotus duomenis ir padarytas išvadas aiškiai ir suprantamai perteikti kitiems. Naudojant Tableau tai padaryti yra itin paprasta, o kuo geriau tave supras tavo kolegos ir vadovas, tuo profesionalesnis duomenų analitikas atrodysi jų akyse.

 

Kaip matai, nesudėtingas ir lengvai perprantamas įrankis Tableau tau gali atnešti daug naudos bei palengvinti darbą su duomenimis. Jei vis dar nežinai, nuo ko pradėti mokytis dirbti su Tableau, kviečiame registruotis į mokymus ČIA!

8 priezastys rinktis tableau 3