Paprasta, moderni ir funkcionali Microsoft sukurta programavimo kalba C# seniai pelnė pripažinimą tarp programuotojų. Daugelis Windows programėlių yra sukurtos naudojant šią kalbą, taigi mes jos „produktais“ naudojamės kiekvieną dieną. Jei nori išmokti programuoti, C# gali būti puikus pasirinkimas pradžiai – juk tikrai smalsu sužinoti, kas slypi už Google, Office ir kitų programų. O kad mokslai būtų efektyvūs, visada verta rasti sau įdomių projektų, kad išmoktum kalbą naudoti praktikoje. Šiame įraše norime pasidalinti 9 idėjomis, kurias galėsi panaudoti savo įdomiesiems C# projektams.

 

Skaičių spėjimo žaidimas

Naudojant C# gali sukurti smagų žaidimą, kuris geba sugeneruoti atsitiktinius skaičius, o tuomet žaidėjas turi atspėti, kokį skaičių programėlė sugeneravo, naudojantis programėlės patarimais. Instrukcijas, kaip sukurti tokį žaidimą, gali rasti čia.

 

Užrašų knygelė

Šis projektas yra itin paprastas, todėl ypač tinka pradedantiesiems. Jį vykdant išmoksi skaityti, rašyti ir redaguoti paprastus XML failus, taip pat sukurti ir trinti katalogus ir jų pavadinimus. Pavyzdį rasi čia.

Telefonų knygelė

Labai panašus projektas į ankstesnį yra telefonų knygelė. Tik čia reikės įtraukti daugiau kintamųjų, tokių kaip adresas, telefonas, vardas ir pan. Projekto pamokėlė čia.

 

Kryžiukų-nuliukų žaidimas

Tai ypač smagus projektas, nes sukūręs kryžiukų-nuliukų žaidimą, galėsi pats jį naudoti atsipalaidavimui ar pažaisti su draugais ar šeima. Šis projektas kiek sudėtingesnis, bet tikrai įveikiamas pradedantiesiems. Instrukcijų ieškok čia.

9 projektu idejos pradedantiesiems c programuotojams 1

Filmų duomenų bazė

Tokią programėlę ne tik įdomu kurti, bet ir vėliau gali panaudoti ją savo mėgstamiausiems ar norimiems pamatyti filmams saugoti. Duomenų bazei kaupti gali panaudoti Microsoft SQL serverį, o dizainui – Visual Studio.

Balsavimo programėlė

Tokioje programėlėje gali suvesti balsavime dalyvaujančiųjų duomenis, taip sukurti galimybę balsuoti bei apžvelgti rezultatus. Instrukcijas, kaip kurti balsavimo programėlę, rasi čia.

Darbo paieškos programėlė

Tokia programėlė leistų darbdaviams surasti jiems tinkamus darbuotojus. Tau reiktų sukurti galimybę vartotojams susikurti profilius, kuriuose jie nurodytų asmeninius duomenis. Tuomet programėlė, remdamasi šiais duomenimis, sudarytų geriausiai viena kitą atitinkančias poras.

Skaitmeninis parašas

Tokia programėlė būtų itin aktuali pastaruoju metu, kai pasirašyti dokumentus realiai gali būti kėblu. Skaitmeninis parašas tokią problemą lengvai išsprendžia. Skaitmeniniu parašu galėsi pasirašyti įvairaus formato skaitmeninius dokumentus. Projekto pamokėlę rasi čia.

Skaičiuotuvas

Dar vienas visiškai paprastas projektas, tinkantis tik pradėjusiems mokytis programuoti su C#. Ši programėlė turėtų mokėti atlikti įvairius paprastus matematinius veiksmus. Instrukcijos čia.

9 projektu idejos pradedantiesiems c programuotojams 2

Tikimės, kad šis įrašas tave įkvėpė sukurti savo C# projektą. Pradėjęs nuo paprastų projektų, esame tikri, norėsi gilintis toliau ir kurti vis sudėtingesnius projektus. Linkime sėkmės!