Praeitame įraše apie UI/UX dizainą supažindinome su jo nauda interneto svetainėms ir mobiliosioms programėlėms. Šį kartą norime pasidalinti patarimais, kaip sukurti gerą UI/UX dizainą.

Mąstyk kaip naudotojas

Kad sukurtum gerą UI/UX dizainą, visų pirma turi pats mąstyti kaip būsimos svetainės ar programėlės naudotojas. Kartais projekto sėkmę lemia ne naujausios mados, o būtent patogumas naudotis ir rasti informaciją. O kad pavyktų laikytis užsakovo prašymų, nebijok „mąstyti už dėžės ribų“.

Pažink tikslinę auditoriją

Kad galėtum sukurti tikrai patogų dizainą, tau reikia gerai pažinti būsimos svetainės ar programėlės tikslinę auditoriją. Lengviausias būdas tai padaryti – pasidairyti panašių paslaugų ar produktų svetainėse ir paskaityti ten esančius vartotojų komentarus ir atsiliepimus. Žinodamas, kas patinka tikslinei auditorijai,  o kas ne, turėsi labai tvirtą atspirties tašką.

Venk ilgo „skrolinimo“

Interneto naudotojai dažnai nemėgsta daug „skrolinti“, todėl verta pasistengti visą esminę informaciją sudėti į puslapį, kuris daugiau mažiau tilps į ekraną. Visgi, jei to padaryti neįmanoma, geriau jau pasistengti sugalvoti patrauklų pavadinimą klavišui, kuris nuves į kitą puslapį.

Patraukli tipografija

Svetainės ar programėlės tipografija (teksto spalva, šriftas ir dydis) turėtų būti aiški, gerai matoma ir patraukli. Niekas taip nesuerzina vartotojo kaip tekstas, kurio neįmanoma įsikaityti, todėl gerai tipografijai reikia skirti daug dėmesio.

Paprastumas

Gero dizaino esmė ir paslaptis yra du dalykai – paprastumas ir aiškumas. Geriausi dizainai turi paprastą ir aiškų išdėstymą, lengvai randamus klavišus, o originalumas ir patrauklumas gali būti išreikštas per spalvas ir nuotraukas.

Palengvink naršymą naudotojui

Kurdamas svetainę ar programėlę pasistenk, kad naudotojui niekada nereikėtų spausti „Pagalbos“ klavišo. Visada pats panaršyk po savo projektą ir įsitikink, kad visas turinys ir visi klavišai yra labai aiškiai matomi ir lengvai surandami.

Suteik pasirinkimą

Kai jau nusprendei, kokio ilgio bus teksto išdėstymas, suteik naudotojui galimybę pasirinkti, kokį kiekį jo matyti, naudodamas klavišus „slėpti“ ir „daugiau“. Daugelis naudotojų tikrai įvertins tokių pasirinkimų egzistavimą.

Testuok ir gerink

Net jei atrodo, kad projektą jau baigei ir jis išėjo visai geras – testuok vėl. Ir vėl. Nes visada atsiranda tai, ką dar galima patobulinti. Įsitikink, kad naudotojui naršant nepasidarys nuobodu ar – dar blogiau – sudėtinga.

Paprašyk pagalbos

Jei nežinai, ką dar galėtum patobulinti, paprašyk draugų ar kolegų, kurie neprisidėjo prie šio projekto, patestuoti ir pasakyti savo nuomonę. Ir būtinai stebėk juos, kai jie bandys naršyti, nes tuomet savo akimis pamatysi, ar yra vietų, kuriose jiems iškilo sunkumų ar klausimų.