Jei domiesi programavimu ir norėtum pradėti mokytis, greičiausiai tau, kaip ir daugeliui, kyla klausimas – kokią kalbą mokytis geriausia? Turbūt daug kas siūlys universalią Python kalbą, tačiau yra nemažai svarių argumentų, kodėl verta išmokti ir C# kalbą. Šiame įraše norime pasidalinti 10 priežasčių, kurios gali tave įkvėpti mokytis būtent šios kalbos.
1. C# yra lanksti ir plačiai pritaikoma kalba
Naudojant C# galima programuoti įvairiausias sistemas, išmokęs šią kalbą galėsi kurti:
- Darbalaukio programas
- Windows servisus
- Interneto servisus ir programas
- Žaidimus
- Daiktų interneto programas
- Dirbtinio intelekto programas
Daugiau informacijos apie tai, ką galima sukurti naudojant C#, gali rasti šiame įraše.
2. C# yra skirta produktyviam darbui
Ši programavimo kalba turi daugybę suderinamų patogių įrankių, tokių kaip programavimo aplinka Visual Studio arba kompiliatorių, kuris padeda rasti klaidas dar prieš paleidžiant veikti kodą. Visi šie dalykai yra labai svarbūs, norint dirbti sklandžiai ir patogiai, pačiam neieškant sprendimų kiekvienai mažai problemai.
3. C# yra paprasta naudoti ir lengvai suprantama
Ši kalba buvo sukurta remiantis C, C++ ir Java kalbomis, tačiau pagrindinis tikslas buvo sukurti kalbą, kurią naudojant programuoti būtų patogu ir paprasta. Kadangi šios kalbos kūrėjų tikslas buvo sukurti lengviau įsisavinamą kalbą, tad ne tik naudoti, bet ir išmokti šią kalbą taip yra šiek tiek lengviau.
4. Tinka įvairioms operacinėms sistemoms
Kadangi C# sukūrė kompanija Microsoft, ilgą laiką su šia kalba buvo galima kurti tik Microsoft operacinei sistemai. Tačiau naudojant .NET core galima programuoti ir Linux bei Mac operacinėms sistemoms, o tai dar labiau praplečia C# galimybes.
5. C# yra brandi, populiari ir gerai išvystyta kalba
C# kalbai jau beveik 20 metų. Per tą laiką ji smarkiai patobulėjo ir išpopuliarėjo. Dabar ji yra tarp penkių populiariausių pasaulyje programavimo kalbų. Naujausia, jau aštunta C# versija pasižyminti itin ryškiais patobulinimais, buvo išleista 2019 metų rugsėjį. Šiuo metu programuotojai laukia naujų tiek C#, tiek jo framework‘o .NET patobulinimų.
6. C# kalbą kuria Microsoft
Microsoft yra tikras IT grandas, kuris stengiasi tobulinti ir gerinti savo kūrinį – C# kalbą. Microsoft yra išsakę savo tikslus visada tobulinti šią kalbą, kad ji atitiktų besikeičiančius visų ar didžiosios dalies programuotojų poreikius, tačiau niekada nepakeisti jos iš esmės, kad ji būtų atpažįstama ir visi žinotų, ko iš jos tikėtis.
7. C# yra atviro kodo kalba
Paskutinės dvi C# versijos buvo kuriamos naudojant atviro kodo modelį ir tolimesnės versijos bus kuriamos lygiai taip pat. Kiekvienas, dirbantis su C#, gali palikti atsiliepimus ir siūlyti naujas funkcijas specialiai tam skirtame oficialiame C# Github puslapyje. Taip pat idėjomis, sugeneruotos per oficialius kūrėjų susitikimus, visada pasidalinama su bendruomene.
8. C# turi nuostabią bendruomenę
C# programuotojų bendruomenė yra tikrai didelė. Internete gali rasti įvairių šios kalbos gerbėjų grupių, didžiausios iš jų narių skaičius siekia net 3 milijonus! Bendruomenės nariai noriai dalinasi savo atradimais vieni su kitais, vykdo susitikimus, taip pat padeda vieni kitiems gauti darbą. Be to, Microsoft skiria apdovanojimą tiems nariams, kurių indėlis tobulinant C# yra tikrai didelis.
9. Gali veikti naršyklėje
Seniau norint dirbti su C# reikėdavo parsisiųsti ir instaliuoti plugin‘us, tačiau dabar tai nėra būtina, nes naujausias .NET papildymas – Blazor framework‘as – leidžia programuoti su C# naudojant naršyklę. Šis papildymas paleistas visai neseniai ir jam žadamas didelis populiarumas, nes programuoti bus galima bet kur, iš bet kurio kompiuterio.
10. C# paklausi kalba
Daugybė kompanijų visame pasaulyje naudoja C# svarbioms sistemoms kurti. Kadangi ši kalba vis tobulinama ir vis labiau prisitaiko prie programuotojų poreikių, ji bus naudojama dar ilgai nes yra paklausi. Taip pat ši kalba yra naudojama ir kompiuterinių žaidimų kūrimui su Unity.
Tikimės, kad šis įrašas supažindino su C# kalba jos privalumais. Jei nori sužinoti daugiau apie C# naudą bei kaip ji naudojama robotų kūrime, kviečiame peržiūrėti „C# NAUDA. Kaip sukurti robotą?” renginio įrašą.