Jei tu esi iš tų, kurie nutarė keisti karjerą ir pradėti programuoti, gali būti, kad mokslų pradžiai pasirinkai Python programavimo kalbą, kuri yra universali ir tinka daugeliui dalykų IT srityje. Kai tik pradėsi nors kiek suprasti, kaip veikia ši kalba, neverta nieko laukti. Pamėgink pradėti vykdyti savarankiškus projektus, kurių metu gilinsi savo žinias, lavinsi įgūdžius ir kuriuos vėliau galėsi įtraukti į savo portfolio, o tai bus naudinga ieškant programuotojo darbo. Šiame įraše norime pasidalinti patarimais ir idėjomis tavo pirmiesiems savarankiškiems Python projektams.

 

Išsirink tave dominančią temą

Visų pirma, nepradėk daryti bet kokio projekto. Gerai pagalvok, kokia tema tave iš tiesų domintų, nes tai labai svarbu – toks projektas tau teiks džiaugsmą, o smalsumas pamatyti galutinį rezultatą bus geriausia motyvacija. Taip pat pagalvok plačiau – koks tavo IT karjeros tikslas, ar norėsi kurti programėles, ar internetinius puslapius, o gal dirbti su didžiaisiais duomenimis. Visą tai apmąsčius, bus lengviau išsirinkti sau tinkamą projektą.

 

Pradėk nuo paprastų dalykų

Jei tik pradėjai mokytis, projektas turi atitikti tavo žinių lygį. Neapsiimk daryti projekto, kuris reikalauja eksperto žinių, nes greitai gali tekti nusivilti, o motyvacija stengtis sumažės. Visada geriau yra pradėti nuo mažų ir paprastų žingsnelių ir taip pamažu, bet užtikrintai priartėti prie savo tikslo.

 

Žemiau pateiksime projektų idėjų įvairioms sritims:

1. Projektai, mėgstantiems žaidimus ir iššūkius

Tokie projektai ne tik yra smagūs bei įdomūs, bet ir labai smarkiai pagerina problemų sprendimo įgūdžius bei skatina loginį mąstymą. Gali pradėti nuo tokio paprasto dalyko, kaip žinomo žaidimo „Rock, Paper, Scissors“ sukūrimo. Taip pat labai naudingas įvairiems programavimo įgūdžiams lavinti yra žaidimas „Atspėk numerį“ arba slaptažodžio generatoriaus sukūrimas.

 

 

2. Projektai, mėgstantiems kurti svetaines

Dar vienas puikus būdas pradėti treniruotis dirbti su Python yra paprastų interneto svetainių kūrimas. Tokio projekto pliusas yra tas, kad gali pasirinkti kokią tik nori temą ir bandyti apie tai sukurti svetainę. Jei nežinai, nuo ko pradėti, gali peržiūrėti šias ganėtinai išsamias pamokas arba pasisemti idėjų šioje svetainėje .

 

3. Projektai tiems, ką domina duomenų analitika

Analizuoti duomenis gali pasirodyti kiek sudėtingiau nei kurti žaidimą ar svetainę, tačiau pasirinkęs įdomią temą, gali sukurti vizualiai įdomių projektų, kuriuos galėtum pristatyti draugams ar bendramoksliams. Idėjų gali pasisemti įvairiuose duomenų rinkiniuose, pavyzdžiui, FiveThirtyEigth ar BuzzFeedNews.

 

4. Kiti įdomūs projektai

Be šių trijų pagrindinių sričių, papildomai yra daugybė dalykų, kuriuos gali programuoti su Python ir taip sukurti savo asmeninius projektus. Tarkim, gali palengvinti darbą su PDF failais . Gali suprogramuoti automatinius laiškus . Taip pat gali sukurti tokį įdomų dalyką, kaip filmų reitingavimas pagal rekomendacijas – šis projektas taip pat patiks tiems, kas domisi mašininiu mokymusi.

 

Taigi, kaip matai, idėjų savarankiškam projektui yra labai daug. Svarbiausia yra pradėti gilintis, o tuomet jau viskas susidėlios savaime ir net nepastebėsi, kaip tavo portfolio pasipildys net ne vienu, o ir keliais įdomiais projektais. Linkime sėkmės atrandant Python galimybes!