Gana dažnai išgirstame klausimą – kurią programavimo kalbą verta pradėti mokytis pirma? Kuri turi daugiausiai perspektyvų? Kuri lengviausia? Tokių klausimų gali būti labai daug, o atsakymų į juos dar daugiau, tačiau dabar norime pažvelgti kiek kitu kampu ir parašyti, kodėl gali būti visiškai nesvarbu, kokią kalbą pasirinksi mokytis pirma.

Visų pirma, skirtumai, kurie iš pradžių gali atrodyti dideli, geriau įvaldžius bet kokią kalbą pasirodys ne tokie ir reikšmingi. Kad ir veikimo greitis – labiausiai jis priklausys nuo tavo parašyto kodo, o ne nuo pačios kalbos. Galbūt programavimo kalbos pasirinkimas yra aktualesnis įmonėms – kiek išlaidų reikės, ar daug tos kalbos programuotojų ir pan., bet naujokui tokios problemos visai neaktualios.

Taigi, naujokui daug svarbiau bus jo gebėjimai spręsti problemas, algoritmų suvokimas ir gebėjimas vystyti projektą. Kad išmoktum programuoti, tu turi tiesiog perprasti programavimo kalbą. Ir ne tiek svarbu kurią. Galbūt vienintelis aspektas, į kurį visada verta atsižvelgti, yra kalbos populiarumas.

Kalbos populiarumas ypač svarbus tiems, kurie rimtai planuoja keisti profesiją ir ieškoti programuotojo darbo. Tiesiog peržiūrėk skelbimus ir suprasi, kuri kalba šiuo metu yra populiariausia.

Ir pabaigai – svarbiausias patarimas. Nesistenk tapti JAVA, PYTHON ir t.t. ekspertu. Stenkis tapti programuotoju. Užuot koncentravęsis į geriausią programavimo kalbą, koncentruokis į konkrečių projektų sukūrimą. Sukurk programėlę, blogą, bet ką. Susidūręs su problema – išspręsk ją. Ir būtent tai tau suteiks tokių įgūdžių, kad galėsi perprasti bet kurią programavimo kalbą gal net per kelias dienas.