Šiuolaikinis programinės įrangos kūrimo ir paleidimo veikti tempas yra be proto greitas, todėl kiekvienas testuotojas turėtų žinoti bent jau automatinio testavimo pagrindus. Šiame įraše išsamiau papasakosime, ką turėtum žinoti ir kuria kryptimi eiti, jei susidomėjai testavimo automatizavimu.
Testavimo išmanymas ir įrankiai
Pradedant domėtis testavimo automatizavimu, labai svarbu žinoti, kokius įrankius pasirinkti, tačiau tam visų pirma reikia gerai išmanyti testavimą apskritai. Tik tada bus lengva suprasti, kuriuos programinės įrangos testavimo veiksmus norėtum automatizuoti. Be to, nereikia pamiršti, kad kai kurie veiksmai visada bus geriau atlikti rankiniu būdu, o kai kurie kaip tik geriau veiks parinkus tinkamą įrankį.
Programinės įrangos kūrimas
Testavimo automatizavimas tikrai palengvina programinės įrangos kūrimo procesą, tačiau pats automatizavimas irgi yra programinės įrangos kūrimas, nes tu kuri įrankius, kurie tau padės dirbti efektyviau. Taigi, kiekvienam testuotojui verta išmanyti bent vieną, ar dar geriau, kelias programavimo kalbas. Net jei pačiam ir neteks rašyti kodų testavimo automatizavimo įrankiams, išmanant, kaip jie veikia, dirbti bus paprasčiau.
Testavimo automatizavimo strategija
Kaip ir darant bet kokį darbą, kad jis vyktų sėkmingai, pirma reikia turėti strategiją. Jei nežinai, kaip susikurti savo veiksmingą strategiją, pirmiausia pabandyk atsakyti į šiuos klausimus:
- Kodėl man reikia testavimo automatizacijos, t. y. kokią problemą bandau tuo išspręsti?
- Ką konkrečiai automatizuosiu?
- Kas sukurs automatizavimo įrankius?
- Kada reikės turėti rezultatą?
- Kaip įgyvendinsiu savo tikslą?
Atsakęs sau į šiuos klausimus, turėsi aiškesnį veiksmų planą ir veikti bus daug lengviau.
Ką dar reikia išmanyti?
Kad galėtum automatizuoti testavimą, neužteks vien programavimo ir testavimo žinių. Tau taip pat pravers išmanyti šiuos inžinerinius įrankius:
- Projektų kompiliacijų įrankius (pavyzdžiui, „Maven“ arba „Graddle“, skirti „Java“).
- Versijų kontrolės sistemas („Git“ „TFS“, „Subversion“).
- Nenutrūkstamos integracijos platformas („Jenkins“, „GitLab“).
- Imitacijos įrankius („WireMock“, „Hoverfly“).
Labai tikėtina, kad bet kokiam testavimo automatizacijos projekte turėsi panaudoti kažką iš aukščiau išvardintų įrankių, todėl tikrai verta su jais susipažinti.
Nors išvardinome daug įvairių dalykų, kuriuos reikia žinoti, mokantis testavimo automatizavimo, tačiau šis sąrašas nėra baigtinis. Pradėjęs mokytis testuoti ir testavimo automatizavimo, ir pats atrasi, ko tau labiausiai reikia ir ko labiausiai verta išmokti.
Automatinio testavimo mokymai Vilniuje ir Kaune
Turi klausimų? parašyk mums:
viktorija@localhost