Nors sukurta jau prieš du dešimtmečius, C# vis dar yra viena labiausiai naudojamų programavimo kalbų. Šią kalbą sukūrė Microsoft, norėdami panašios į Java kalbos. Visgi tai nėra Java klonas ir jau nuo antrosios versijos ši kalba buvo gerokai kitokia. Nors pradžioje C# buvo skirta naudoti tik Windows programėlėms, dabar ji naudojama daug plačiau. Šiame įraše pabandysime aptarti, kaip atrodo C# kalba 2022 metų kontekste.

Kam šiuo metu dažniausia naudojama C# kalba?

C# yra itin universali. Su ja gali kurti programėles, žaidimus, dirbinio intelekto, daiktų interneto programas, naudoti debesų kompiuterijai ar skaitmeninėms bibliotekoms ir t. t. Šią kalbą visame pasaulyje renkasi tiek mažos kompanijos, tiek didelės korporacijos. Adobe Photoshop ir Mozilla Firefox taip pat buvo sukurta naudojant C# ir tai tik keli iš daugybės tech pasaulyje žinomų pavadinimų.

Populiarūs karkasai ir bibliotekos

Kurti su C# paprasta, kai yra tiek lengvai panaudojamų karkasų ir bibliotekų. Pagrindinis jų yra .NET karkasas, kuris iš pradžių buvo skirtas tik Windows‘ams, tačiau dabar juo galima naudotis ir dirbant su Mac ar Linux operacinėmis sistemomis. Kalbant apie bibliotekas, programuotojai bene labiausiai vertina The Base Class.

Akiniai kompiuteris

Su C# gali kurti programėles, žaidimus, dirbinio intelekto, daiktų interneto programas, naudoti debesų kompiuterijai ar skaitmeninėms bibliotekoms ir t. t.

Naujausia C# versija

Naujausia 9 C# versija buvo išleista 2020 metais. Programuotojų bendruomenėje Github nuolat aktyviai aptariama, kaip būtų galima patobulinti šią kalbą ir jos kūrėjai atsižvelgia į komentarus, o vėliau dalinasi oficialių susitikimų rezultatais. Microsoft laikosi savo strategijos: siekti tobulinti kalbą taip, kad atitiktų programuotojų besikeičiančius poreikius, tačiau kartu išlaikyti kalbos „dvasią“.

Kaip C# atrodo 2022 metų kontekste?

Pernai metais įvairiuose įvertinimuose C# užėmė 4–5 vietas. Pernai ši kalba aplenkė taip pat populiarią PHP kalbą. Pasak Stack Overflow apklausos, su C# dirba 29,81 % profesionalių programuotojų. Taip pat apskaičiuota, kad 1 iš 5 darbo skelbimų programuotojams ieškomas šią kalbą mokantis žmogus. O visame pasaulyje yra maždaug 6,5 milijono C# programuotojų.

Programuotojas Melyna Monitoriai

Pernai ši kalba aplenkė taip pat populiarią PHP kalbą. Pasak Stack Overflow apklausos, su C# dirba 29,81 % profesionalių programuotojų.

Reziumuojant galima sakyti, kad C# yra naudojama šiuo metu ypač populiariems dalykams kurti, todėl ir jos aktualumas artimiausiu metu tikrai neišblės. Be to, C# yra ištobulinta taip, kad su ja kurti būtų galima ypač greitai, kas taip pat yra ypač aktualu šiais skubėjimo laikais. Trumpai tariant, 2022 metų kontekste C# atrodo itin perspektyviai ir šią kalbą drąsiai rekomenduojame rinktis tiek pradedantiesiems programuotojams, tiek jau dirbantiems, bet norintiems praplėsti žinias bei patirtį.