JavaScript programavimo kalba yra viena iš mėgstamiausių ir dažniausiai pasirenkamų tarp programuotojų. Iš tiesų, pagal Stack Overflow duomenis, ši programavimo kalba laikosi populiariausiųjų tope jau 9 metus iš eilės. Šiame įraše apžvelgsime, kodėl JavaScript yra tokia populiari kalba ir kodėl ją verta išmokti 2022 metais.

 

Lengvai paruošiama programavimo aplinka

Norint programuoti su JavaScript užtenka… tiesiog naršyklės! Tiesiog atsidaryk programavimo įrankius (su komanda (CTRL+Shift+i) ) ir pradėk programuoti.

Viena universaliausių kalbų

Dažniausiai JavaScript naudojama kurti programėles. Tačiau su ja gali kurti pokalbių langus, žaidimus, netgi naudoti mašininiam mokimuisi. Jei patekai į interaktyvią svetainę, kur gali valdyti daugelį pasirinkimų, greičiausiai visa tai buvo sukurta su JavaScript.

Studentas Python

Dažniausiai JavaScript naudojama kurti programėles.

JavaScript yra tobulinama kiekvienais metais

Nuo tada, kai ši kalba buvo sukurta 1995 metais, ji patobulėjo tiesiog neatpažįstamai! Kiekvienais metais šiai kalbai pridedama naujų funkcijų, kurios ją daro dar tobulesnę. Tarkim, kažkada ji buvo ganėtinai lėta, o dabar ji veikia tikrai greitai.

JavaScript neabejotina nauda tavo karjerai

Jei pasidairytum po darbo skelbimus, kone pusėje jų pamatysi, jog ieškomas JavaScript programuotojas. Vis dėlto, besimokydamas universitete daug neišmoksi, todėl geriausia pasimokyti savarankiškai ar kursuose. Taip būsi garantuotas, kad programuotojo karjerą pradėsi ypač sklandžiai.

Populiariausi karkasai

JavaScript karkasas React JS yra vienas populiariausių karkasų, naudojamas daugiau nei 40 procentų profesionalių programuotojų. Tai atviro kodo JavaScript biblioteka, kurią sukūrė Facebook. Kitas populiarus karkasas TypeScript yra iš esmės tobulesnė JavaScript versija, turinti daug parankių funkcijų. Kiek sudėtingesnis, bet ne mažiau patogus ir populiarus karkasas CSS bei jo variantai Bootstrap ir Tailwind leidžia kurti išties įspūdingus dizainus su galingomis funkcijomis.

WEB Dizainas Blog Cover

JavaScript karkasas React JS yra vienas populiariausių karkasų, naudojamas daugiau nei 40 procentų profesionalių programuotojų.

Plačios darbo galimybės

Išmokus programuoti su JavaScript galėsi pretenduoti į tikrai nemažą skaičių pozicijų. Jei jautiesi tvirtai, gali bandyti dirbti Front-End ar Full-Stack jaunesniuoju programuotoju ar programinės įrangos inžinieriumi, tačiau karjeros pradžiai taip pat gali rinktis ir IT klientų aptarnavimo ar tinklapių priežiūros specialisto pozicijas.

Jei vis dar abejoji, kokią kalbą išmokti 2022 metais, rinkis JavaScript! Ji tokia universali ir taip dažnai pageidaujama, jog pasirinkęs tikrai neprašausi ir galėsi tiek pradėti savo karjerą IT srityje, tiek kopti aukščiau karjeros laiptais.