Jau kurį laiką tau kirba mintis, kad dirbi ne tą darbą, kurį norėtum? Kiekvieną rytą eini į darbą „per prievartą“, nesijauti motyvuotas ir nematai savo ateities dabartinėje darbovietėje? Jei taip, turbūt ne kartą pagalvojai, kad jau laikas keisti darbovietę, o gal net profesiją. Ir nors tokios mintys kelia nerimą bei siejasi su nežinomybe, visada verta žengti žingsnį ir atverti naują karjeros lapą, kur pagaliau pasijaustum gerai ir savo vietoje. Kad nauja pradžia nebūtų baisi ir turėtum daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, siūlome prieš keičiant darbą užduoti sau tris svarbius klausimus, kuriuos aptarsime šiame įraše.

Kodėl noriu keisti darbą?

Žinoma, tai pats pirmas klausimas, kurį reikėtų sau užduoti supratus, kad esamas darbas ar darbovietė netenkina. Nes tik išsigryninus priežastis paaiškės, ką daryti toliau būtų teisinga. Galbūt jautiesi neišnaudojantis savo potencialo? Gal netenkina alga ir jos niekas nesiruošia kelti? O gal tau tiesiog nepatinka kolegos, nesijauti jaukiai tarp jų? Priežastis gali būti viena, o gali būti kelios. Jas išsiaiškinęs suprasi, ar tau reikia tiesiog pakeisti darbovietę, bet likti toje pačioje srityje, o gal tavęs nebetenkina būtent tavo sritis ir atėjo laikas keisti karjerą. Kai jau žinosi priežastis, surašyk viską, kas lemtų tavo gerą savijautą darbe – kokia turėtų būti aplinka, alga, iššūkiai, netgi darbovietės vieta. Tokie sąrašai padeda lengviau suprasti, kuria kryptimi ieškoti naujo darbo ir neretai dar juos berašant ateina daug netikėtų atsakymų. Pabandyk!

Ar galiu likti šiame darbe, kol rasiu naują?

Į šį klausimą atsakymas iš esmės yra vienareikšmiškas. Kad ir kaip negali tverti dabartiniame darbe, visomis prasmėmis būtų geriau, jei pasiliktum iki kol turėsi naują, tave tenkinantį darbo pasiūlymą. Žinoma, jei jauti, kad dabar yra taip blogai, kad tuoj su visais susipyksi ar tave netgi gali atleisti, geriau išeik pirmas be pykčių. Bet tokios situacijos pasitaiko gana retai, o visais kitais atvejais verta neskubėti išeiti dėl dviejų priežasčių: naujo darbdavio akyse tu atrodysi rimčiau dar turintis darbą, o ne bedarbis, ir neišeidamas iš darbo, kol neradai kito, neprarasi savo nuolatinių finansinių įplaukų. Be abejo, naujo darbo paieškos, neišeinant iš seno, pareikalaus nemažai pastangų, bet bandyti tikrai verta.

Kaip išėjimas iš darbo paveiks mano santykius su kolegomis?

Prieš paskelbiant, kad išeini iš darbo, svarbu labai gerai pagalvoti, kada ir kaip tai padarysi. Idealiu atveju, iš darbo išeiti ar keisti darbovietę reikėtų išlaikant gerus santykius su buvusiais kolegomis ir vadovu. Visų pirma, naujų darbdavių tuomet nepasieks neigiami atsiliepimai apie tave, o tu išlaikysi svarbius darbinius ryšius, kurie bet kada gali praversti. Taip pat esamas vadovas tikrai įvertins, jei pasisiūlysi padėti surasti pamainą tau, kol dar dirbi jo kompanijoje. Juk niekas kitas už tave geriau neišmano tavo darbo specifikos ir tik tu gali padėti nusamdyti savęs vertą naują darbuotoją. Žinoma, jei aplinka, kurioje dabar dirbi, yra tikrai toksiška ir ateityje tu nenori turėti nieko bendro su tais žmonėmis, tuomet išsaugoti ryšio neverta, bet net ir tokiu atveju nereikia pyktis.

Sprendimas išeiti iš darbo tikrai nėra ir negali būti lengvas, todėl tokį sprendimą priimti reikia tik apsvarsčius daugelį dalykų. Tikimės, kad mūsų įraše aptarti klausimai tau padės viską lengviau sudėlioti į vietas ir jaustis tvirčiau. Kad ir kaip sudėtingai viskas atrodytų dabar, apgalvojęs visus svarbius aspektus ir atsakęs sau į esminius klausimus (taip pat ir užrašęs tai), tikrai suprasi, kas tau dabar būtų geriausia.