Jei šiuo metu mokaisi programuoti ir jauti, kad užstrigai kažkur „teorijoje“, darosi nuobodoka… tai reiškia, kad atėjo metas iššūkiams! Internete gali rasti įvairių programavimo iššūkiams skirtų svetainių, kuriose gali išbandyti savo žinias praktiškai, patobulinti įgūdžius ir, žinoma, išmokti daug naujų dalykų. Tokiose svetainėse rasi iššūkių tiek pradedantiesiems, tiek patobulėjusiems. Šiame įraše apžvelgsime populiariausias ir įdomiausias programavimo iššūkių svetaines.

Codewars

Ši svetainė labiausiai skirta pradedantiesiems ir jau šiek tiek pažengusiems programuotojams. Čia rasi gausybę įvairių iššūkių, kuriuos galėsi spręsti tiesiogiai internete. Gali rinktis iš daugiau nei 20 programavimo kalbų. Taip pat kiekvienas iššūkis turi diskusiją, kurioje rasi gerų patarimų, kaip jį įveikti. Be to, įveikęs iššūkį gauni taškų ir gali siekti vis aukštesnio lygio.

CodeSignal

Šioje platformoje tu rungsiesi ne su kitais žaidėjais, bet su „bot‘u“, todėl šie iššūkiai bus ypač įdomūs ir naudingi. Taip pat čia gali pasipraktikuoti IT srities darbo pokalbį, kas tikrai suteiks tau daugiau pasitikėjimo savimi ruošiantis tikram pokalbiui.

HackerRank

Ši svetainė yra viena populiariausių tarp programavimo iššūkių, ypač mėgstama pažengusiųjų. Čia rasi įvairiausių iššūkių – nuo matematinių iki dirbtinio intelekto. Jei iššūkiai per sunkus, čia rasi instrukcijas ir patarimus, kaip juos įveikti. Taip pat kiekvienas iššūkis turi unikalią jį išsprendusių lyderių lentelę.

CodinGame

Ši svetainė ypač patiks pradedantiesiems, o labiausiai tiems, kas mėgsta kompiuterinius žaidimus, nes mokymasis čia vyksta žaidžiant. Būtent iššūkių įveikimas ves tave per žaidimą, kuris yra smagus ir azartiškas. Šis iššūkis skirtas tiems, kurie mėgsta mokytis be streso!

Coderbyte

10 programavimo kalbų ir net 200 iššūkių! Šitoje svetainėje tikrai rasi savo lygiui tinkamą iššūkį. O jei nesiseks, čia rasi išsamius originalius paaiškinimus, kaip įveikti iššūkius, bei tūkstančius vartotojų sugalvotų sprendimų.

Project Euler

Šiam iššūkių puslapiui jau 18 metų! Taip, jis ir atrodo šiek tiek „senoviškai“, tačiau spręsdamas čia esančius iššūkius tikrai pagerinsi savo matematinius ir loginius sugebėjimus. Be to, kiekvieną savaitę čia įkeliamas vis naujas iššūkis, todėl čia visada rasi kažką, ko dar nesi išsprendęs.

Topcoder

„Topcoder“ taip pat yra viena senesnių programavimo iššūkių platformų internete. Šie iššūkiai skirti labiau pažengusiems, tačiau nuo kitų svetainių skiriasi tuo, jog čia skelbiami vis nauji tam tikrą laiko tarpą galiojantys iššūkiai, o kai kurie netgi turi piniginius prizus!

Apžvelgėme 7 programavimo iššūkius internete. Žinoma, jų yra daug daugiau, juos gali rasti paieškoje suvedęs „coding challenge“. Išbandyk bent kelis iš jų, esame tikri, kad tau patiks!