Žodis hakeris visų pirma asocijuojasi su nusikaltėliais greičiausiai todėl, kad taip esam pratę matyti filmuose. Tačiau realybėje yra hakerių, kurie nėra nusikaltėliai. Iš tiesų juos samdo kompanijos tam, kad jie įsilaužtų į kompanijos sistemas. Šiame įraše apžvelgsime, kuo gerieji hakeriai skiriasi nuo tikrųjų ir kodėl jie taip vertinami įvairių kompanijų.

 

Hakeriai: interneto piratai

Seniau svarbiausi įmonių dokumentai būdavo saugomi seifuose su sudėtingais kodais. Šiais laikais didžioji dalis svarbios informacijos yra saugoma „online“. Štai čia ir yra tikrų hakerių „darbas“ – bandyti įsilaužti į įmonių sistemas ir gauti svarbią informaciją. Hakeriams „dirbti“ labai padeda įvairios kodo klaidos, netinkamai sukonfigūruotos prieigos, silpni slaptažodžiai. Pagrindinis hakerių tikslas yra gauti pinigų mainais už tai, kad nenutekins reikšmingos informacijos.

 

Kopiuteris Zmogus Tamsa

 

Gerieji hakeriai: geri ketinimai

Gerųjų hakerių užduotis iš esmės tokia pati kaip ir blogųjų – įsilaužti į sistemas. Visgi esminis skirtumas yra tas, kad jų tikslas yra ne pakenkti, o apsaugoti sistemas nuo blogųjų hakerių. Jie dirba kartu su kibernetinio saugumo komandomis, kad nustatytų sistemų silpnąsias vietas. Jie padeda kompanijoms pagerinti saugumo sistemas išsiaiškindami, kokiais būdais gali būti įvykdytos atakos. Tai jie daro simuliuodami atakas ir žiūrėdami, kaip reaguoja apsaugos sistemos.

 

Gerieji Hakeriai Blogas 1

 

Prasiskverbimo testai: ko reikia šiuolaikinėms kompanijoms

Visos kompanijos ir organizacijos turi duomenų bazes, kuriose saugo ne tik svarbią informaciją apie savo kompaniją, finansines ataskaitas, bet ir įstatymų saugomą informaciją, tokią kaip klientų ar darbuotojų asmeninė informacija. Apsaugoti tokią informaciją būtina, nes ją nutekinus kompanija gali ne tik atskleisti savo planus ir paslaptis, bet ir prarasti klientus, susigadinti įvaizdį ar net gauti didelių baudų. Būtent dėl šių priežasčių daugelis kompanijų stengiasi samdyti geruosius hakerius, kad jie atliktų prasiskverbimo testus ir užbėgtų už akių didelėms problemoms. Visgi ne visos kompanijos turi tokią galimybę, nes tokių specialistų smarkiai trūksta visame pasaulyje.

 

Klaviatura 1

 

Ar manai, kad šį sritis galėtų būti tai, kur galėtum atrasti save? Jei taip, kviečiame užsirašyti į Vilnius Coding School siūlomus kibernetinio saugumo mokymus.