Jei dirbi testuotoju ir tavo darbas daugiausia rankinis, turbūt ne kartą esi susimąstęs, kad būtų gerai išbandyti automatinį testavimą. Tačiau, kad toks persikvalifikavimas būtų sklandus, reikia žinoti kelis esminius dalykus. Jei manai, kad automatinio testavimo išmanymas turėtų teigiamą poveikį tavo karjerai, skaityk šį įrašą ir pasinaudok naudingais patarimais.

 

Pradėk po truputį

Pradėti po truputį yra gera bet kokios veiklos strategija. Pradėk nuo mažų užduočių. Atliekant mažos apimties užduotis mokytis automatinio testavimo yra daug paprasčiau, nes lengviau atsekti ir susigaudyti, kur yra klaidos, kas būtų neįmanoma didelės apimties projekte. Atlikęs daug mažų užduočių turėsi pakankamai patirties imtis ir didelių projektų.

Atliekant mažos apimties užduotis mokytis automatinio testavimo yra daug paprasčiau, nes lengviau atsekti ir susigaudyti, kur yra klaidos, kas būtų neįmanoma didelės apimties projekte.

Pasirink tinkamus įrankius

Pradedant mokytis automatinio testavimo, tinkami įrankiai yra būtinybė. Įrankių yra įvairių – nuo įrašymo ir atkūrimo ar testavimo be kodo, naudojantis dirbtiniu intelektu iki pačių paprasčiausių įrankių, tokių kaip ataskaitų teikimo. Taip pat kaip ir renkantis karkasą, renkantis įrankius svarbu pasirinkti labiausiai atitinkančius tavo poreikius konkrečios užduoties atveju.

Atrask karkasus

Renkantis tinkamus karkasus labai svarbu atsižvelgti į tai, ką testuoji. Testuojant mobiliuosius telefonus, tiks tokie karkasai kaip Appium ar Espresso. Testuojant svetaines, tiks Selenium, Cypress ir kiti. Kiekvienas iš jų turi stiprių ir silpnų pusių, tačiau tavo projektui gali būti aktualios vien tik stipriosios pusės. Visgi, jei nepasirinksi tinkamai, testuoti gali būti sudėtinga.

 Testuoja Inziniere scaled

Renkantis tinkamus karkasus labai svarbu atsižvelgti į tai, ką testuoji.

Siek aiškumo

Norint testuoti kokybiškai, nesvarbu, ar rankiniu, ar automatiniu būdu, labai svarbu gerai suvokti, ką tu testuoji ir kokių rezultatų tikiesi. Teisingai atliekant automatinį testavimą, rezultatai gali būti labai panašūs į rankinio testavimo. Tačiau norint pasiekti puikių rezultatų, būtina bendradarbiauti su visais, kurie dirba prie testuojamo projekto. Atliekant automatinį testavimą, bendradarbiavimas yra esminis elementas.