Kibernetinis saugumas tampa vis labiau aktualus, įmonės ir įstaigos vis dažniau ieško šios srities specialistų. Savo mokykloje dažniau sulaukiame dirbančių IT srityje žmonių, norinčių persikvalifikuoti į kibernetinio saugumo specialistus. Tačiau ši sritis turi savo specifiką ir prieš keičiant karjerą verta pagalvoti, ar ji tikrai tau tiks. Kad suprasti būtų lengviau, šiame įraše supažindinsime su 3 žingsniais, kurie padės suprasti, ar tau verta rinktis karjerą kibernetinio saugumo srityje.

 

1 žingsnis. Patyrinėk kibernetinio saugumo sritį.

Visų pirma, norint suprasti, ar tam tikra sritis yra tau tinkama, reikia gerai suprasti, apie ką ši sritis. Pažintį su kibernetiniu saugumu pradėk skaitydamas straipsnius apie jį bei įvairias jo rūšis. Kaip ir bet kuri sritis, kibernetinis saugumas turi daug įvairių rūšių. Pasidomėk jomis ir pabandyk įsivaizduoti, ar matai save dirbant su kažkuria iš jų.

Code Man Face

2 žingsnis. Susitaikyt, kad mokytis reikės nuolat.

Kibernetinis saugumas yra viena iš tų IT sričių, kur viskas keičiasi ypač greitai. Jei nori siekti karjeros šioje srityje, turi nusiteikti, kad nuolat reikės atnaujinti savo žinias. Tik išmanydamas pačias naujausias tendencijas, visada turėsi darbo ir būsi vertinamas specialistas.

Woman Learning Coding

3 žingsnis. Išbandyk darbą kibernetinio saugumo srityje.

Pagalvok, galbūt pažįsti kažką, kas jau dirba kibernetinio saugumo srityje arba galėtų pažinoti tokį žmogų? Jei taip, paprašyk praleisti darbo dieną kartu ir pastebėti, ką šis žmogus dirba. Arba paprašyk IT mokyklos, kad leistų tau pastebėti pamoką. Abiem atvejais, nesistenk suprasti ir suvokti visko, nes tu tik pradedantysis, tačiau tokia „reali“ patirtis gali leisti tau suprasti, ar matai save šioje srityje, ar vis dėlto ji tavęs netraukia.

yras Kompiuteris Sypsosi