IT bei duomenų analizė jau seniai nėra naudojama tik lošimų versle, apskaičiuojant lažybų koeficientus. Sėkmingiausios sporto organizacijos turi savo privačias IT komandas – sporto analitikus, kurie padeda optimizuoti žaidėjų asmenines bei komandines galimybes. Taip pat, kartu su technologijų tobulėjimu nuolat atsiranda naujų būdų, kaip galima technologijas integruoti į sportą, vienas iš jų yra dirbtinis intelektas.
Nuo ko viskas prasidėjo
Sporto analitikos pradininkas, Billy Beane’as, beisbolo komandos Oaklands Athletics generalinis direktorius, pakeitė sporto industrija, kai su mažu biudžetu sugebėjo laimėti prieš turtingesnes ir sėkmingesnes komandas. Billy iškovojo pergales savo komandai kai pradėjo analizuoti žaidėjus, net ir tuos kuriuos jau senai „nurašė“ kiti treneriai. Po jo sėkmingų sezonų taikant šią metodiką, žaidėjų duomenų analizę pradėjo naudoti daugiau sporto komandų. O dabar duomenų analizė yra neatsiejama sporto dalis.
Kaip duomenų analizė keičia profesionalų sportą
Naudojant duomenų analitiką galima kurti žaidimo strategijas pagrįstas buvusiomis rungtynėmis. Žaidėjai gali nustatyti ir pagerinti tikslumą tose srityse, kuriose jiems sekasi prasčiau, tuo tarpu treneriai gali nustatyti efektyviausius žaidėjų derinius aikštėje, kurie prisideda prie gynybos efektyvumo ir bendro komandos rezultatyvumo.
Pripažinta, jog vienas svarbiausių faktorių, lemiančių sėkmę – žaidėjų sveikata ir fizinis pasiruošimas. Duomenų analizė gali padėti stebėti žaidėjų fizinės veiklos rodiklius, pvz., ilgų bei trumpų distancijų įveiktą atstumą ir širdies ritmą žaidimo ir treniruočių metu. Ši informacija padeda valdyti žaidėjų nuovargį ir optimizuoti žaidimo laiką, jog būtų išvengta traumų.
Dirbtinio intelekto įtaka
Dirbtinis intelektas, arba DI, gali būti naudojamas sumažinti vaizdo įrašų medžiagos kiekį, kurią treneriai turi peržiūrėti prieš ruošiantis rungtynėmis. Taip pat, dirbtinis intelektas gali padėti sportininkams sukurti individualizuotų mokymų programą, atsižvelgiant į kiekvieno specifinius fizinius ir psichologinius poreikius. Dirbtinis intelektas taip pat gali padėti mažesnėms komandoms varžytis su didesnėmis komandomis, suteikdamas joms prieigą prie tų pačių duomenų ir įrankių, kuriuos turi žinomesnės komandos. Šių technologių naudojimas sporto industrijoje vis dar yra ankstyvoje stadijoje, bet potencialas yra beribis. Tobulėjant, sporto pramonė ir toliau ieškos naujų ir novatoriškų būdų, kaip jį panaudoti.
Vystantis naujosioms technologijoms savo vietą sporte gali atrasti ne tik atletai. Geras sporto analitikas yra neatsiejimas komandos narys. Tad jei ir tu norėtum sujungti savo dvi aistras, sportą ir analitiką, pradėk nuo duomenų analizės pradmenų – junkis prie mūsų duomenų analitikos mokymų ČIA.