Kiekvienam, nusprendusiam, kad norėtų tapti programuotoju, turbūt yra iškilęs klausimas – o kada gi realiai galėsiu tokiu vadintis? Žinoma, vienareikšmiško atsakymo nėra, bet pabandysime nupasakoti tai, ko gali tikėtis nusprendęs išmokti programuoti.

Visų pirma, viskas priklausys nuo tavo pasirinkto mokymosi būdo. Jei pasirinksi studijas universitete ir studijų metu neplanuosi dirbti programuotoju, tai teks palaukti ne vienerius metus, bet net ir baigus studijas aukštojoje, nebūtinai iš karto galėsi dirbti programuotoju, jei nebūsi į šią sritį gilinęsis papildomai. Studijos universitete suteikia daug naudingų žinių, plečia akiratį ir duoda gerą supratimą apie informatiką apskritai, tačiau greičiausiai tau neužteks vieno kito programavimo kurso studijų metu, kad galėtum jaustis užtikrintu programuotoju.

Žinoma, turint laiko ir galimybių, į programavimą ar kažkokią konkrečią kalbą galima gilintis savarankiškai, skaityti specialią literatūrą, bandyti programuoti pačiam arba užsirašyti į papildomus kursus, kurie vyktų vakarais ir būtų suderinami su studijomis. Tuomet baigęs aukštąją tu ne tik turėsi tvirtą žinių bagažą, bet ir iškart galėsi dirbti programuotoju.

Jei tu esi jau baigęs kitokį aukštąjį mokslą ar nori keisti profesiją, tuomet greičiausias būdas išmokti programuoti bus programavimo kursai. O kaip greitai galėsi vadinti save programuotoju, priklausys tik nuo tavęs. Ne visiems užtenka vieno kurso, kuris yra gana intensyvus, todėl kai kurie mūsų mokyklos studentai grįžta jo nemokamai pakartoti. Žinoma, tavo tapimo programuotoju sėkmė labai daug priklausys ir nuo savarankiško darbo bei laiko, skirto jam. Daug naudos atneša ir dalyvavimas įvairiuose grupiniuose projektuose, į kuriuos buriasi mūsų mokyklos absolventai.

Na, o jei manai, kad jau gali save vadinti programuotoju ir bandysi ieškoti praktikos ar darbo, linkime nepamiršti, kad savo žinias gilinti ir atnaujinti verta nuolat, nes programavimas nėra statiškas, tai viena labiausiai tobulinamų ir naujinamų sričių.