Karjeros keitimo centras  Vilniaus Coding School veikia jau 4 metus. Per tą laiką jame apsilankė daugybė mūsų mokyklos absolventų, taip pat nemažai tiesiog norinčių įsivertinti savo galimybes dirbti IT srityje bei suprasti, kokią kryptį geriausia pasirinkti. Karjeros centras teikia įvairias paslaugas, tokias kaip darbo pokalbio simuliacija, CV rašymo „workshop‘as“, žinių lygio patikrinimas ir kitas. Mes matome didelę šio centro prasmę ir naudą, tačiau daug geriau už mus tai gali įvertinti pasinaudoję Karjeros centro paslaugomis. Todėl norime apžvelgti per visus mūsų darbo metus sukauptus apsilankiusiųjų Karjeros centre atsiliepimus.

 

Karjeros centro klientų amžius

Vilniaus Coding School yra į persikvalifikuojančius suaugusiuosius orientuota programavimo mokykla. Taigi natūralu, kad daugiausiai pas mus ateina jau studijas baigę, tačiau ne savo vietoje besijaučiantys žmonės, kurie norėtų nieko nelaukdami atrasti save labiau patinkančioje ir perspektyvioje srityje. Tokių žmonių daugiausiai pasitaiko 25–35 metų amžiaus grupėje. Visgi labai džiaugiamės, kad net penktadalį mūsų klientų sudaro vyresni nei 35 metų žmonės, nes mes esame tvirtai įsitikinę, kad karjerą keisti niekada nėra vėlu!

Amžiaus pasiskirstymą galite matyti žemiau esančioje diagramoje:

karjeros keitimo centras 3

 

Kiek darbo pokalbių suorganizuoja Karjeros centras?

Nemažai mūsų absolventų suorganizavus darbo pokalbį pasiseka jau iš pirmojo karto, nesvarbu, ar tai būtų praktika ar jau realus darbas. Žinoma, kai kuriems reikia ir kelių bandymų. Daugiausiai yra pasiūlyta nueiti į 6 darbo pokalbius, tačiau jei nepavyksta iš pirmo karto, dažniausiai pasiūlome iki 3–4 darbo pokalbių. Paklausus mūsų klientų, kiek CV yra išsiuntę patys, dažniausiai sulaukiame atsakymo, kad nuo 10 iki 20, tačiau į pokalbį pakviečia vos vienas ar keli darbdaviai. Kartais vietoje pokalbio pirmiausia absolventai gauna praktinę užduotį, kurią atlikus yra pakviečiami į darbo pokalbį, tačiau neretai pasitaiko, kad pirmiausia nuėjus į pokalbį iškart nusišypso sėkmė ir pasiūlomas darbas.

karjeros keitimo centras 2

Per kiek laiko absolventams pavyksta rasti darbo ar praktikos vietą?

Vienas dažniausiai mums užduodamų klausimų būna – per kiek laiko aš gausiu darbą? Visgi tiksliai atsakyti į šį klausimą negalime, nes tai priklauso nuo daugybės aplinkybių, tačiau tie, kas nuoširdžiai ieško, paprastai darbą gauna per 1–6 mėnesius. Rasti darbą ar praktiką per mėnesį pasiseka mažiausiai absolventų ir klientų daliai, tačiau per 3 mėnesius darbą ar praktiką randa dauguma.

Žemiau esančioje diagramoje matomas tikslesnis pasiskirstymas:

karjeros keitimo centras 4

Ar absolventus tenkina Karjeros centre gaunama informacija?

Baigę mokymus absolventai paprastai dar jaučiasi ganėtinai pasimetę ir daugelį jų kamuoja mintis „o kas gi toliau?“. Į Karjeros centrą jie ateina su daug klausimų ir įvairiausių poreikių. Karjeros centro pagrindinė užduotis yra atsakyti į visus kylančius klausimus, padėti ten, kur patiems nelabai sekasi, nuraminti ir įkvėpti pasitikėjimo savimi. Didžioji dalis apklaustų absolventų yra visiškai patenkinti suteikia informacija ir paslaugomis. Dauguma džiaugiasi suteikta pagalba rengiant CV ar tvarkant socialinius tinklus, nes dažnai žmonės turi bendrą supratimą apie šiuos svarbius ieškant darbo dalykus, tačiau jiems trūksta specifinių žinių, kaip visa tai pritaikyti IT darbo rinkai. Taip pat absolventai vertina detalią informaciją apie darbo pokalbius bei savo situacijos įvertinimą.

karjeros keitimo centras 1

Ar Karjeros centras patenkina lūkesčius?

Džiaugiamės, kad Karjeros centras dažniausiai pateisina savo klientų lūkesčius, tačiau kiekvienas čia atėjęs visų pirma turi suprasti, kad už savo sėkmę yra atsakingas pats. Niekas iš šono nepadės net suteikęs pačią profesionaliausią ir visą įmanomą pagalbą, jei nesieksi sėkmės ir savo jėgomis bei entuziazmu. Visgi dauguma absolventų ir klientų mano, kad Karjeros centro dėka jiems pavyko greičiau rasti darbo ar praktikos vietą, nes turėjo parengę stiprų CV ir buvo gerai pasiruošę darbo pokalbiui, kas suteikė daugiau pasitikėjimo savimi ir lėmė sėkmę.

Mes labai džiaugiamės visų ir kiekvieno, apsilankiusio Karjeros centre, sėkme. Visada laukiame čia naują žingsnį karjeros kelyje norinčių žengti žmonių ir esame pasiruošę jiems maksimaliai. Didžiausia dovana mums yra jūsų atsiliepimai. Net ir sulaukę kritikos vertiname ją ir stengiamės dirbti taip, kad patenkintume visus jūsų lūkesčius. Artimiausiu metu apžvelgsime, kaip mūsų klientai vertina konkrečias Karjeros centro konsultacijas.